نیجریه و کشمیر قربانی سیاست های دولت

ایران حمایت خویش را از حرکت اسلامی نیجریه و رهبر در بند آن شیخ ابراهیم زکزکی برداشته است.

روایتی از شادی شیعیان کشمیر با شنیدن آزادی خرمشهر

کاغذ پوستر که آماده شد، آن را وسط اتاق محل استراحتم پهن کردم؛ رویش نشستم و با قلم درشت نوشتم: «خرمشهر آزاد هو گیا» و پس از آن شروع کردم به نوشتن ریز اخباری که از بعد از ظهر ضبط کرده بودم. در اثنای کار، دوستم از خواب برخواست. نگاهی به ساعت کرد و بعد نگاهی به من انداخت. گفت: «فلانی اگر کسی تو را در این حال و روز ببیند باور می­‌کند که تو اینور دنیا، این ساعت از شب، مفت و مجانی برای انقلاب ایران کار می­کنی؟».

ایرانی‌ها زیر فشار تحریم‌ها اسلام را سربلند نگه داشته ‌اند

هفته قبل دوستی ایرانی به همراه خانواده آمده بود کشمیر و بسختی توانستیم در این فصل توریسم برایش جایی در یکی از هتل های آشنا، اطراف همین دریاچه بیابیم. بعد از چند روزی گشت و گذار، موقع رفتن صاحب هتل حاضر نشد پول اتاق ها را بگیرد؛ یعنی اقلا یکی دو میلیون تومان را بیخیال شد. می گفت: “ایرانی ها دارند این همه تحریم و فشار تحمل می کنند اما اسلام را سربلند نگه داشته اند، حالا من بیایم پول هتل ازشان بگیرم!؟”

درگیری نیروهای هند با مسلمانان کشمیر

نیروهای هندی با حمله به بخش «نزاپیر» کشمیر مسلمانانی را که مشغول برگزاری مراسم عید فطر بودند مورد تهاجم قرار دادند. هنوز آماری از میزان تلفات این حمله در دست نیست.

سیاست پاکستان در قبال کشمیر تغییر نمیکند

دستیار ویژه رئیس جمهوری پاکستان گفت: مواضع اسلام آباد در قبال مذاکرات صلح و ثبات منطقه روشن است و دهلی نیز بایستی هرچه زودتر مواضع خود در قبال برقراری دوستی با پاکستان رامشخص کند.

دولت هند مانع ‌کمک‌رسانی بین‌المللی به سیل‌زدگان کشمیر می‌شود

دولت مرکزی هند برای 6 ماه آتی، ایالت سیل زده جامو و کشمیر را ایالت بحرانی اعلام کرده است ولی علیرغم آن، هنوز امکان امداد و کمک رسانی بین المللی وجود ندارد و دولت مرکزی هند جلوی این امداد رسانی بین المللی را گرفته است و قسمت زیادی از بار کمک رسانی و عملیات امداد و نجات بر دوش گروه های مردمی افتاده است که سعی کرده اند گرفتاران و آسیب دیدگان سیل را نجات بدهند.

کشمیر؛ قبل و بعد از فاجعه بی سابقه سیلاب

سیل کم سابقه بیش از سه هزار روستا و مناطق وسیعی از کشمیر و پنجاب را دربرگرفته و زندگی را بر ساکنان سخت کرده است.

درگیری نیروهای امنیتی و معترضان در کشمیر

مقامات می‌گویند، ۲۰۰ فعال و رهبر سیاسی در کشمیر در بازداشت خانگی به سر می‌برند.

شهادت شش کشمیری در دور جدید قیام‌ مردمی

دولت هند از روز گذشته و از زمان اوج گیری اعتراضات شبکه اینترنت منطقه را بدلیل «جلوگیری از انتشار و گسترش شایعات» قطع کرده است و شبکه
تلفن همراه نیز با اختلال جدی مواجه شده است. همچنین بزرگراه متصل کننده هند به کشمیر که اصلیترین راه ارتباطی منطقه محسوب میشود نیز از روز
گذشته بسته شده است.

کشمیر آبستن انتفاضه‌ای جدید + فيلم‎

یکی از بازجو ها به نام شانتی سینگ برای مدت سه ساعت به من شوک الکتریکی داد تا در نهایت مجبور شدم که بپذیریم به آنها صد هزار روپیه رشوه بدهم. همسرم طلاهایش را فروخت و پول باقی مانده را از طریق فروش موتورسیکلتم تأمین کردیم. وقتی که بازداشتگاه را ترک می‌کردم هم از نظر روحی شکسته بودم و هم از نظر اقتصادی دیگر چیزی نداشتم.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.