وقتی اعراب برای مذاکرات هسته‌ای دندان تیز می‌کنند

وزیران خارجه سه کشور عربی خواستار سهم شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه عرب در مذاکرات بین ایران و گروه ۱+۵ شدند.

می‌خواهند «غنی‌سازی» را در مقیاس آزمایشگاهی به ما بدهند

فضائلی با بیان اینکه فعالیت های هسته‌ای ما همچنان ادامه خواهد داشت و متوقف نخواهد شد، تاکید کرد: بحث کاهش تحریم‌ها تنها یک گشایش مقطعی را به دنبال خواهد داشت.

محسن رضایی: شکاف در 1+5 به نفع ماست

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره مذاکرات اخیر گفت : کسانی که می خواستند اختلاف نظر گروه 1+5 را مخفی کنند نتوانستند آن را پنهان نگه دارند و این شکاف در 1+5 به نفع ماست.

سلاح هسته‌ای و ۱+۵

مضحک این که اخیرا ۱+۵ همان‌هایی که دروغ ساخت سلاح هسته‌ای توسط ایران را ساخته‌اند، خودشان هم این را باور کرده و از برخی در کشور ما می‌خواهند ایران لطف کند از ساختن بمب اتم منصرف شود تا ما محاصره اقتصادی ایران را بشکنیم.

چرا محتوای مذاکرات از رسانه‌ها مخفی می‌شود؟

باید ببینیم در چه محیط سیاسی مذاکره می کنیم؟ آن جامعه صاحب کدام رسانه با کدام نسبت رسانه و سیاست می باشد؟ چه قوانینی بر رسانه های آنجا حاکم است؟ مالکان آن رسانه ها چه رویکردی به ایران دارند؟ آیا اخلاق و هنجار مورد نظر ما به آن رسانه ها حاکم است؟ آیا فضا سازی رسانه ای مربوط به رسانه های داخل بود یا رسانه های زمین مذاکره؟

هفته آینده؛ سه نشست تخصصی ایران و 1+5

معاون حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه اعلام کرد که سه نشست تخصصی مدیران کل وزارت خارجه های ایران و 1+5 هفته آینده برگزار خواهد شد.

عراقچی: 1+5 هنوز طرح ایران را نپذیرفته است

آن‌ها چارچوب مطرح شده از سوی ایران را مورد پذیرش قرار داده‌اند، و ما از این پس در چارچوب پیشنهادی خودمان حرکت می‌کنیم. البته این مسیر دشوار، پر فراز و نشیب، طولانی و دارای دشمنان فراوانی است.

آمریکا قرار است چه امتیازی به ایران بدهد؟

در حالی که کشورهای اروپایی از لحن صحبت وزیر امور خارجه ، بسته پیشنهادی او به اعضای این گروه و همچنین انگلیسی صحبت کردن او در این جلسه اظهار رضایت و خشنودی می کنند، مشاوران اوباما و برخی اعضای کنگره معتقدند طرح پیشنهادی ایران هیچ فرقی با طرحهای پیشنهادی قبلی که در دوران احمدی نژاد بیان می شد ، ندارد

ظریف: محرمانه بودن طرح نشانه حسن نیت ایران است

وزیر خارجه کشورمان در مصاحبه با المانیتور محرمانه بودن طرح ایران را نشانه جدی بودن طرف ایرانی دانسته و گفته است جزئیاتی که توسط رسانه‌های مختلف درباره طرح منتشر شده با واقعیت فاصله زیادی دارد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.