اهانت پادشاه سعودی به خانه خدا+عکس

انتشار تصاویر ملک سلمان پادشاه عربستان در رسانه های اجتماعی که برای شستن خانه خدا به کعبه رفته بود تبدیل به یک رسوایی برای او شد. وی به هنگام نماز داخل خانه خدا که مقدس ترین مکان روی زمین است با کفش وارد شده و با کفش نماز خوانده است

گم می‌شویم…

محیط کعبه شبانه روز درحال تغییر است، کارگران بی‌وقفه کار می‌کنند، تمام آثار قدیمی مسجدالحرام درحال تخریب است، فقط یک محیط کوچک در اطراف خانه خدا باقی مانده که دست نخورده است.

وقتی وهابیت از اقدامات یزید دفاع می‌کند

عضو هیأت علمی جامعةالمصطفی(ص) گفت: آلوسی از مفسران اهل تسنن می‌گوید: یک عده یزید را لعنت نمی‌کنند اما من یزید را لعنت می‌کنم لذا کسی که نخواهد بر یزید لعن بفرستد، ضلالت او کمتر از یزید نیست.

دَحوُالارض چه روزی است؟

در قرآن کریم و احادیث اسلامی به روز دحوالارض (یعنی بسط و گسترش زمین) اشاره شده است و عبادت در این روز از ارزش بسیار زیادی برخوردار است طاعت و عبادت، در این شب از این جهت که مشهور نبوده و مردم کمتر، در آن به طاعت خدا مشغول می‌شوند، آن را از سایر شب‌های مشهور ممتاز می‌گرداند و باعث می‌شود دعا زودتر به اجابت برسد.

کندن نخ از پرده کعبه مجازات زندان دارد

مدیرکل حراست سازمان حج و زیارت به زائران ایرانی خانه خدا گفت: کشیدن سیگار در کلیه نقاط مسجد الحرام و نیز مسجد النبی(ص) ممنوع بوده و مجازات حبس دارد، همچنین کندن حتی نخ از پرده کعبه جرم محسوب می‌شود و مجازات زندان دارد.

داستان کلید کعبه چیست؟ + عکس

زمانی‌که «سلطان یاووز سلیم»، مصر را به امپراتوری خود افزود و سعی کرد تا امپراتوری خود بر جهان اسلام را گسترش دهد، فرمانروایان مکه و مدینه نیز برای خوشایند «سلطان سلیم» کلید کعبه را برای او فرستادند و از آن پس سلطان‌های عثمانی خود را خدمتگزاران کعبه می‌نامیدند و این مسئله را جزء افتخارات خود می‌دانستند.

فیلم: پرده کعبه نو شد

پرده جدید کعبه که با هزینه‌ای در حدود ۱۴ میلیارد تومان تهیه شده است،‌ در روز عرفه همزمان با حضور حجاج نصب شد.

پاسخ مراجع تقلید به انجام طواف در سازه‌های جدید مسجدالحرام

آیات عظام خامنه‌ای، مکارم شیرازی، نوری همدانی، صافی گلپایگانی، وحید خراسانی، سیستانی، سبحانی، شبیری زنجانی و جوادی آملی از مراجع عظام تقلید، دیدگاه فقهی خود را درباره انجام طواف زائران و حجاج در سازه‌های جدید اطراف کعبه اعلام کردند.

کدام پیامبر کعبه را بنا کرد؟

زمان بنای کعبه به درستی روشن نیست، آیا حضرت آدم (ع) سنگ بنای قبله مسلمانان را گذاشته و پس از طوفان نوح، حضرت ابراهیم (ع) ویرانی‌های خانه خدا را ترمیم و بازسازی کرده است؟

طرح سعودی‌ها برای تخریب اماکن اسلامی+ فیلم

سعودی‌ها تلاش دارند به بهانه بازسازی اماکن مقدس سرزمین وحی، مسجد النبی را تخریب کنند و این درحالی است که بسیاری این طرح بلندپروازنه را مشاوره علمای وهابی و سلفی درباری برای تخریب آثار اسلامی می‌دانند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.