۲۰۰ هزار تن برنج هندی به نام ایران بارگیری و به دوبی صادر شد

مقامات هندی از یک کلاهبرداری بزرگ در زمینه صادرات برنج به ایران خبر دادند و اعلام کردند بیش از ۲۰۰ هزار تن برنج باسماتی هند طی یک سال گذشته به جای ارسال به سواحل ایران از میانه راه، مسیر خود را به سمت دوبی کج کرده اند.

تلگرام فارسی یا تلگرام جعلی؟

مراقب برنامه هایی که از اسم یک برنامه معروف استفاده می کنند و قصد کلاهبرداری دارند باشید.

دستگیری کلاهبرداران پیامکی نوروزی در قم

رئیس اداره مبارزه با جرائم سایبری پلیس فتای استان قم از دستگیری کلاهبرداران پیامکی نوروزی خبر داد.

هشدار پلیس به متقاضیان خرید اقساطی خودرو

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا، به متقاضیان خرید اقساطی خودرو هشدار داد و گفت: مردم ضمن اینکه نباید فریب شرایط سهل و آسان اینگونه شرکت ها را بخورند، لازم است قبل از انعقاد قرارداد، با مراجعه به یکی از شرکت های خودروسازی، قانونی بودن فعالیت شرکت موردنظر را استعلام کنند.

کلاهی که خودرو سازان برسر مردم گذاشتند

بارزترین نمونه مشکلات صنعت خودرو را می‌توان در پیش قدم بودن دلالان درپیش فروش‌های همین شرکت های خودروسازی به بهانه‌های خاص دید. موردی که همین اواخر توسط ایران خودرو به عنوان یکی از غول‌های خودروسازی کشور روی داد. هرچند دست آخر این شرکت در مورد تکمیل یک روزه ظرفیت پیش فروش خودروهای خود در تهران توضیحاتی را برای رسانه‌ها ارسال کرد اما پس پرده چیز دیگری است.

پاتک پلیس فتا به صفحه «زنان صیغه‌ای»

این فرد در اعترافات عجیب خود عنوان داشت که عکس پروفایل دختران را از صفحه آنان برداشته و در صفحه خودش تحت عنوان «زن صیغه‌ای» معرفی می‌کرده‌ است و از این راه از درخواست‌ کنندگان کلاهبرداری می‌کرد.

کلاهبرداری گسترده در نیروی زمینی آمریکا

کی از روش‌های کلاهبرداری، پرداخت حق جذب به مدیران و مشاوران دبیرستان‌ها برای معرفی جوانانی بوده که شخصا و بدون نیاز به تشویق مسئولان مدرسه قصد پیوستن به نیروهای مسلح آمریکا را داشته اند.

Fake Email چیست؟

در این روش، کلاهبرداران ایمیلی را برای قربانی ارسال می‌کنند (غالباً این ایمیل‌ها به صورت انبوه برای کاربران ارسال می‌شود) که به ظاهر دارای آدرس معتبر و مهم است اما در متن این ایمیل‌ها

به نام ایثارگران و به کام کلاهبرداران

کلاهبردارانی که تاکنون در کشور شاهد حضور آنها بوده ایم امروز، به نام ایثارگران و خانواده های معظم شاهد اقدام به تبلیغ جهت فروش زمین یا سهام آپارتمان می کنند و در تازه ترین اقدام از طریق ارسال پیامک به شماره ایثارگران سعی در فروش زمین های خود دارند.

جزئیات کلاهبرداری از نمایندگان مجلس

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا جزئیات کلاهبرداری تلفنی از نمایندگان مجلس را شرح داد.