پاسخی به بولتون از جنس خودش

«جان بولتون» مشاور امنیت ملی #آمریکا چند روز پیش در نشستی مطبوعاتی در مورد ونزوئلا، پرونده‌ای در دست گرفت که روی آن دست‌نوشته‌ای مبنی بر اعزام ۵ هزار نیروی نظامی به کلمبیا درج شده بود. بولتون می‌خواست به صورت غیر مستقیم ونزوئلا را با یک #مداخله_نظامی تهدید کند.

هندوراس نا‌امن‌ترین کشور جهان

گسترش روزافزون فقر، حاشیه نشینی و فراگیری جرم و جنایت در منطقه آمریکای لاتین منجر به بروز «خشونت» و همچنین کاهش کیفیت زندگی مردم این منطقه شده است و در نهایت آمریکای لاتین را تبدیل به خشن‌ترین و ناامن‌ترین منطقه در سراسر جهان کرده است.

دخالت آمریکا در روابط ونزوئلا-کلمبیا

رئیس‌جمهور ونزوئلا دخالت مسئولان آمریکایی در روابط کشورش با کلمبیا را مورد اعتراض قرار داد و گفت این دخالت با هدف ایجاد شکاف در روابط دو کشور صورت می‌گیرد.

جدیت دولت کلمبیا در مقابله با تروریسم

نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا (فارک) جدیت دولت کلمبیا علیه حملات رخ داده در پایتخت این کشور را ستود.

ارتش آزادی‌بخش مسئول سوءقصد در کلمبیا

رئیس‌جمهور کلمبیا ارتش آزادی‌بخش این کشور را مسئول سوء‌قصدهای اخیر در پایتخت کشورش دانست.

«مکزیک» سرزمینی بدون قانون

شرایط کنونی مکزیک حاکی از آن است که رشد نزولی 20 ساله حکومت آن تا جایی ادامه یافته که تقریبا این کشور را به سرزمینی بدون دولت و قوانین تبدیل کرده است؛ امری که شاید تا براندازی دولت و برپایی کودتایی جدید در مکزیک بیانجامد.

مادورو: اظهارات کری متکبرانه و گستاخانه است

نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا اظهارات جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا را محکوم کرده و آن‌ها را “متکبرانه” و “گستاخانه” دانست.

استفاده از حیوانات در سیرک ممنوع شد

پارلمان کلمبیا با تصویب قانونی در راستای حمایت از حقوق حیوانات، استفاده از انواع حیوانات در سیرک های این کشور را ممنوع اعلام کرد.

اسلام در آمریکای لاتین، چالش‌ها و فرصت‌ها

مسلمانان منطقه برای اجرای دستورات شریعت در این کشور‌ها در غالب مناطق آزاد نیستند و بنا به علل متعدد، با مشکلات و سخت‎گیری‏هایی برای انجام شریعت اسلامی مواجه می‌‏شوند؛ مشکلاتی که برخی دولت‏‌ها و گروه‌های نژادپرست و وابسته به نظام سرمایه ‏داری و صهیونیسم بین ‏الملل، برای مسلمانان ایجاد می‌‏کنند و رسانه ‏های غربی بدان دامن می‌‏زنند.

تظاهرات صدها هزار دانشجو و کارگر کلمبیایی در اعتراض به سیاست‌های دولت

صدها هزار دانشجو و کارگر کلمبیایی در شهرهای مختلف این کشور در اعتراض به سیاست های تبعیض آمیز آموزشی و شغلی دولت “خوان مانوئل سانتوز” به خیابان ها آمدند.