کدام شهیدان مشهور در قاب سینما نشسته اند؟ + تصاویر

سینمای جنگ یک سینمای اجتماعی است؛ اگر این ژانر از سینما در کشور ما به سینمای دفاع مقدس نام‌گرفته به سبب تفاوتی‌ است که ما برای ماهیت جنگ یا در واقع دفاع خود از مرز و خاک و ایمان‌مان قائل هستیم. پس دور از انتظار نیست، سینمایی که می‌خواهد این‌گونه جنگ را به تصویر بکشد باید به سراغ کسانی برود که بتوانند غایت این قدسیت زمینی را نشان دهند.

مدیری که اجبارا به‌جای کانادا به حج رفت

کمال تبریزی کارگردان «از رییس جمهور پاداش نگیرید» درباره روند شکل‌گیری قصه و شخصیت‌های این فیلم صحبت کرد و گفت بخشی از داستان این فیلم به طور واقعی برای یکی از تهیه‌کننده‌های سینما رخ داده است.

اکران و نقد «طعم شیرین خیال»

فیلم «طعم شیرین خیال» به کارگردانی کمال تبریزی درسیصدو پنجاه و هفتمین نشست باشگاه فیلم تهران یکشنبه 23 فروردین ساعت 18 با حضور عوامل فیلم درفرهنگ سرای ارسباران اکران و نقد می‌شود.

قهرمان‌های من ساده‌اند، «جیمزباند» نیستند

تبریزی به قهرمان‌ ساده و بی‌آلایش بیشتر از قهرمان‌های مرسوم هالیوودی علاقه دارد. او معتقد است که در حل معضلات اجتماعی، زندگی‌کنندگان در سیستم از مسئولان سیستم اثرگذارترند و قهرمان‌هایی از جنس مردم معمولی و بی‌آلایش را بیشتر می‌پسندد.

چهار فیلم اکران نوروزی مشخص شد

در گروه سینمایی استقلال «رخ دیوانه» ابوالحسن داوودی، در گروه سینمایی قدس «استراحت مطلق» عبدالرضا کاهانی، گروه آزادی «ایران برگر» مسعود جعفری جوزانی و گروه آفریقا «طعم شیرین خیال» به کارگردان کمال تبریزی اکران می شوند.

شکست کمال تبریزی در شبکه خانگی‎

کمال تبریزی قرار بود سریالی متفاوت بسازد اما بعد از چهار قسمتِ ناامید کننده حالا خبرهای غیررسمی حکایت از متوقف شدن آن به خاطر نارضایتی تهیه کننده دارد.

آغاز پخش سریال «سرزمین کهن»

مدیر شبکه سوم سیما از آغاز پخش سریال «سرزمین کهن» پس از انجام اصلاحات وارده بر آن خبر داد.

تبلیغ یک کمدی جنسی در برنامه کودکان

فیلم «طبقه حساس» در حالی در یکی از پر بیننده ترین برنامه‌های صدا و سیما که مخصوص کودکان نیز هست، تبلیغ می‌شود که به دلیل محتوای جنسی و استفاده بی سابقه از کلمات رکیک به هیچ وجه مناسب تماشای خانواده ها و علی الخصوص کودکان و نوجوانان نیست.

نسبت «سازمان‌ تبلیغات» و «طبقه‌ حساس»

اگرچه روندی را که مدیریت جدید حوزه هنری بعنوان نهاد زیر مجموعه سازمان تبلیغات اتخاذ کرده روند رو به رشدی بوده اما تولید فیلمی توسط سازمان تبلیغات اسلامی که هیچ نسبتی با اهداف انقلاب ندارد قابل تامل است.

عکس: مخالفت شدید روحانی با فیلم مارمولک

«حجت الاسلام و المسلمين دكتر حسن روحاني، دبير شوراي عالي امنيت ملي بعد از ديدن فيلم مارمولك ضمن ابراز تاسف از ساخت و نمايش اين فيلم گفت: حتي در رژيم شاه هم كه دشمن روحانيت بود، كسي جرأت و جسارت ساخت فيلم موهني مثل مارمولك را نداشت… وي خطاب به منوچهر محمدي و كمال تبريزي (تهيه كننده و كارگردان فيلم) گفت: توجيهاتي كه شما براي مثبت جلوه دادن اين فيلم به عمل مي آوريد، به هيچ وجه قابل قبول نيست و اصولاً ساخت اين فيلم كار نادرستي بوده است.»

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.