چرا دارو کمیاب و گران شد؟

ماجرای کمبود و گرانی دارو در کشور، از حدود یک سال قبل در کشور کلید خورد و هنوز هم آثار و تبعات آن متوجه مردم و بیماران است.

دارو هیچ‌گاه با کشتی وارد نمی‌شود!

سرپرست معاونت داروی سازمان غذا و دارو درباره اظهارات بهمنی مبنی بر واردات کالای لوکس به جای دارو در بنادر گفت: دارو هیچ گاه با کشتی وارد نمی‌شود.

مشکلات داروهای تک‌نسخه‌ای برطرف شد

مدیرعامل شرکت بازرگانی سهاکیش سازمان تدارکات پزشکی از برطرف شدن مشکلات داروهای تک‌نسخه‌ای بیماران خبر داد.

آخرین وضعیت ذخایر دارویی کشور

رییس انجمن داروسازان ایران آخرین وضعیت ذخایر دارویی داروخانه‌های سطح کشور را تشریح کرد و مداخله و نظارت مجلس شورای اسلامی بر وضعیت دارویی بویژه رخداد ناهماهنگی میان چند نهاد از جمله وزارت بهداشت، بانک مرکزی، وزارت صنعت و گمرک برای تامین دارو را ضروری دانست.

کاریکاتور: دارا دارو ندارد!

در حاشیه کمبود دارو

پشت پرده کمبودهای دارویی

علاوه بر تحریم‌ها، ضعف مدیریتی- نظارتی، سوءاستفاده حلقه توزیع کننده و احتکار دارو برای فروش گران‌تر آن به مردم، عدم پیش بینی و ارزیابی صحیح از آینده، عدم هماهنگی بین بخشی و موانع پیش روی تخصیص ارز مرجع به دارو تنها بخشی از عوامل دخیل در بروز چالش‌های دارویی هستند…

مرگ تدریجی دارو در گمرک

رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو از انباشت۷۰میلیون دلار دارو در گمرک خبر داد و نسبت به فاسد شدن آنها درصورت تأخیر در ترخیص، ابراز نگرانی کرد.

آزادسازی ارز دارو فعلا منتفی شد

در حالی کمبود دارو همچنان به مردم فشار وارد می‌کند و ارز واردات دارو نیز به موقع و به اندازه کافی تامین نمی‌شود، تازه‌ترین اظهارات مطرح شده حاکی از آن است که آزادسازی ارز واردات دارو فعلا منتفی شده است.

بیماران MS داروی ایرانی مصرف کنند

مسئولان حوزه سلامت تهیه داروهای خارجی از جمله داروی ریبف بیماران MS را منوط به تخصیص ارز عنوان می‌کنند، ولی بیماران می‌توانند از دارویی ایرانی که در تمام داروخانه‌ها موجود است استفاده کنند.

علت کمبود داروی بیهوشی در کشور

سرپرست وزارت بهداشت با تأکید بر اینکه متأسفانه دارو به‌ ویژه داروهای بیهوشی با تعادل در سطح کشور توزیع نشده است، گفت: توزیع نامناسب دارو در کشور باید هر چه سریع‌تر حل شود.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.