کدام حاکم عربی با رأی مردم روی کار آمده؟

«کنت راث» که از سال 1993 مدیر اجرایی دیده‌بان حقوق بشر است با انتشار تصویری از اوباما و سران عرب حاضر در نشست کمپ دیوید عدم وجود دموکراسی در این کشورها را مورد تمسخر قرار داد. وی در توییت تمسخر آمیز خود نوشته است: «کسی که با انتخابات به‌روی کار آمده است دست خود را بلند کند».

من وارث خون بی‌گناهانیم که وارثی ندارند

من کیستم؟ اینک من جوانی هستم که در زمان این خرابیها و خیانتها یعنی در زمان ناصر و سادات زندگی کرده و نتوانسته است در برابر این فسادها سکوت کند، زیرا دلی لبریز از ایمان در سینه و دستی در قبضه سلاح دارد و به این نتیجه رسیده است که آهن را جز آهن شکست نمی دهد و پاسخگوی قدرت، تنها قدرت است. اینک من آن جوانی هستم که خود را فدای حیثیت و شرف کشورش کرده است

مُرسی؛ پایانی بر رویای صهیونیست‌ها

آنها می دانند که محمد مرسی رئیس جمهوری مصر در قبال هر گونه اقدامی در سینا از سوی اسرائیل ساکت نخواهد نشست و به آن واکنش نشان خواهد داد به ویژه که مرسی ناخرسندی عمیق خود را ازسیاستهای رژیم سابق درباره اسرائیل بارها نشان داده است.

جانشین مُبارک در تهران پس از سی‌سال

دیکتاتور سابق مصر که از انتقال فرهنگی میان دو ملت هراس داشت، تا مرز قطع کامل ارتباط میان مردم ایران و مصر پیش رفت اما در این زمینه ناکام ماند و اکنون با سفر تاریخی محمد مرسی به تهران، قطعا توافق‌نامه‌های دوجانبه برای گسترش روابط فرهنگی و اجتماعی دو دولت و ملت به امضای طرفین خواهد رسید.

وزیر خارجه آمریکا: مرسی به معاهده کمپ‌دیوید پایبند است

وزیر امور خارجه آمریکا پس از دیدار با رئیس‌جمهوری مصر در قاهره گفت که واشنگتن از مصری‌ها و انتقال دموکراتیک قدرت در کشورشان حمایت می‌کند. این در حالی است که گروهی از انقلابیون مصر در اعتراض به سفر کلینتون به این کشور در محوطه بیرونی کاخ ریاست‌جمهوری تجمع کردند.

جی هشت؛ از کیک تولد تا فرار از واقعیت

روز اول نشست جی هشت با این حاشیه‌ها به پایان رسید و امروز نیز دومین روز آن برگزار می‌شود اما با توجه به اختلاف نظرهای موجود میان رهبران کشورهای عضو جی هشت، به نظر می‌رسد که عایدی اوباما از آن فقط برگزاری بوده باشد و رئیس جمهور آمریکا با دست خالی از کمپ دیوید راهی نشست شیکاگو شود.

هراس از لغو پیمان کمپ دیوید

روزنامه هاآرتص در گزارشی با اشاره به هراس سیاستمداران صهیونیستی از احتمال لغو پیمان کمپ دیوید، این امر را به معناي اعلان جنگ ميان مصر و رژیم صهیونیستی دانست.

نخستین شکاف در قرارداد کمپ دیوید

گسترش استقرار ارتش مصر در صحرای سینا همواره برای اسرائیل امری ناپسند بوده است. این گسترش به معنای افزایش حاکمیت دولت مصر بر سرزمین خود است.

تاکيد مصری‌ها بر خروج از قرارداد کمپ‎ديويد

تظاهرکنندگان مصري بار ديگر با تظاهرات مقابل سفارت اسرائيل در پايتخت مصر، بر قطع روابط ديپلماتيک قاهره با تل‌آويو پافشاري کردند.

مصری‌ها لغو پیمان کمپ دیوید را خواستارند

بیش از نیمی از مردم مصر خواستار لغو پیمان کمپ دیوید با رژیم اشغالگر هستند. بر اساس نظرسنجی صورت گرفته توسط مرکز مطالعات “بیو” بیش از نیمی از مردم مصر لغو پیمان کمپ دیوید را خواستارند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.