این‌جا آذربایجان؛ زنده و امیدوار

در کنار همه گزارش‌های منتشره از اخبار زلزله، نمره مردودی رسانه‌های کشور از پوشش اخبار زلزله نیز بسیار دردآور است…. آنچه ما در مناطق زلزله دیدیم نه به رنگ صداو سیما بود و نه به رنگ سیاهی که بعضی‌ها روایت کرده‌اند. رنگ زمینی بود که قرار است روی آن بناهای تازه‌ای ساخته شود. هم امید بود و هم بیم.

چند رجه‌ی ریش‌تر از چند درجه‌ی ریشتر

در روستایی پیرزنی برای ما چای آورد. از نوشیدن ابا کردیم. گفت که: “اوز مال‌ایم دی”، توضیح داد که قند و چای را از زیرِ آوار به در آورده است و از کمک‌های مردمی –که به ما تعلق نمی‌گرفت- نیست. این پیرزن که نه پشتِ میز می‌نشیند و نه اتاقِ کنفرانس دارد، معنای مسوولیت را به‌تر از بسیاری از مسوولان می‌داند.

خنده‌های کودکانه مرهم روستاییان داغ‌دیده

مردم اینجا با اینکه خانه‌هایشان با خاک یکسان شده و رمه‌هایشان در سرمای هوا بدون سرپناه مانده‌اند و به قول خودشان شب‌ها از ترس گرگ‌ها مردان روستا و سگ‌ها خواب ندارند، بسیار مهربان و صبور و خندان هستند.

بسیج برای محرومین زلزله‌زده مسکن می‌سازد

با هماهنگی همه دستگاه‌های استانی، مرحله خاک‌برداری منطقه آغاز شده و سپاه استان آذربایجان شرقی نیز خاکبرداری برخی روستاها را برای کمک به ساختن منازل زلزله‌زدگان آغاز کرده است.

درآمد یک‌هفته «شور شیرین» برای زلزله‌زدگان

احتمالا این هفته آخرین هفته‌ای است که فیلم در سینماهای تهران اکران خواهد بود امیدواریم مردم برای کمک به مردم زلزله زده فیلم را در سینما آزادی ببینند تا انشاء‌الله بتوانیم باعث خشنودی مردم منطقه و روح شهدا باشیم.