پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

آیا نانوایی‌ها از ابتدای خرداد آزادپز می‌شوند؟

در حالی که گزارش‌های میدانی از سطح پایتخت و برخی اخبار غیررسمی از افزایش تعداد نانوایی‌های آزاد پز حکایت دارد، اما معاون وزیر صنعت می‌گوید، هنوز ۲۰درصد نانوایی‌های کشور آزاد پز نشده‌اند.

بخش‌های تعاون، کار و رفاه‎اجتماعی فلج است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از روند فعالیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در 3 حوزه زیر مجموعه، گفت: متاسفانه در زیرمجموعه‌های این وزارتخانه و معضلات آن تاکنون حل نشده، باقی مانده‌اند.

۵۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه پنهان داریم

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی با اشاره به کسری بودجه ۵۰ هزار میلیارد تومانی بودجه ۹۴ گفت: درآمدهای ناشی از فروش اوراق مشارکت، صکوک، اسناد خزانه و واگذاری های اصل ۴۴ کسری های پنهان بودجه ۹۴ است.

افزایش غیرقانونی مالیات در شهرهای کوچک

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش 30 تا 40 درصدی مالیات‌ها در شهرستان‌ها و مناطق کمتر برخوردار قابل قبول نبوده و غیرقانونی است.

آمار واقعی مفاسد مالی به مردم ارائه شود

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: باید مرجع واحد در مورد ارائه آمار مربوط به مفاسد اقتصادی وجود داشته باشد و دستگاه مسئول باید پس از بررسی‌های دقیق آمار واقعی را به مردم ارائه کند.

نمره عدم قبولی در هدفمندی یارانه‌ها

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:‌ دولت در اجرای هدفمندی یارانه‌ها تاکنون نمره قبولی کسب نکرده است و نیز باید الزامات اقتصاد مقاومتی را در بودجه ۹۴ لحاظ کند.

حسینی:دخالت مجلس در بورس مثبت باشد

کارشناس اقتصادی در بخش دوم مناظره و بحث آزاد با اشاره به قیمت خوراک پتروشیمی و مقایسه آن در کشورهای همسایه و صنعتی گفت: این رقم در ایران ۱۳ سنت است.

چشمک دوباره «نصف بودجه» به بهارستان

رسیدگی به بودجه‌های سنواتی در مجلس در خوش‌بینانه‌ترین حالت حدود ۲ ماه طول می‌کشد، لذا به نظر می‌رسد لزومی ندارد هر سال تبصره‌های ثابت بودجه مجدداً در مجلس مورد بررسی قرار گیرد.

فشاراقتصادی بانک‌ها خارج از توان مردم است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: فشار اقتصادی بانک‌ها خارج از توان مردم است و باید همکاری بیشتری در این زمینه صورت گیرد.

ما در ‏بانکداری انگلوساکسون ذوب شده ایم

سیستم ‏بانکداری ما به دلیل قانونی که مورد تایید فقها هم هست، مطابق با فقه تلقی می ‏شود. اما ممکن است یک رفتار که در سطح خرد مطابق با شریعت تلقی می‏ شود، از منظر کلان، دیگر مطابق با شریعت نباشد. شریعت مقاصدی دارد و سیستم ‏بانکداری کنونی، مقصد شریعت را تامین نمی‏ کند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.