یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

افزایش وابستگی بودجه ۹۴ به درآمدهای نفتی

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بودجه ۹۴ را مغایر با سیاست های اقتصاد مقاومتی دانست وگفت: افزایش وابستگی به درآمد های نفتی و اختصاص اعتبارات متفرقه در اختیار مقامات، گوشه ای از این مغایرت هاست.

فرار مالیاتی ۶۰ هزار میلیارد تومانی در سال

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: در حالی که باید درآمد مالیاتی جایگزین درآمد نفتی شود، اما سالانه بین ۵۰ تا ۶۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور وجود دارد که باید شناسایی و مالیات آن وصول شود.

مبارزه با فساد با جوسازی نمی‌شود

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: با جوسازی نمی‌توان با فساد مبارزه کرد و سؤال من از برگزار کنندگان دولتی همایش مبارزه با فساد این است که با رانت 650میلیون یورویی و برداشت 4.1میلیاردی از صندوق توسعه ملی چه کردند؟

بازنگری در نفت ۷۲ دلاری بودجه

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه قیمت نفت،‌ نرخ دلار، کاهش سهم صندوق توسعه ملی و هدفمندی یارانه‌ها ۴ محور اساسی در بوجه است، گفت: پیشنهادهای مشروط برای کاهش سهم صندوق توسعه ملی وجود دارد.

رئیس‌‌جمهور مشاوران خود را مهار کند

نماینده تهران در تذکر آئین‌نامه‌ای با درخواست از رئیس‌جمهور جهت مهار مشاوران خود گفت: آقای آشنا! لباسی که پوشیده‌ای در قد و قواره‌ات نیست برای همین حرف‌های گنده‌تر از دهانت می‌زنی.

هشدار درباره کسری بودجه هدفمندی یارانه‌ها

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ضمن انتقاد از شیوه فعلی اصلاح قیمت‌ها، تنها دستاورد این شیوه را افزایش نرخ تورم عنوان کرد و نسبت به بروز کسری بودجه در تأمین اعتبارات فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها و نیز عدم امکان تخصیص اعتبار به بخش‌های تولید و سلامت هشدار داد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.