چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹

دولت تونس از قدرت کناره‌گیری می‌کند

احزاب سیاسی رقیب در تونس سرانجام پس از مذاکرات طولانی به توافق رسیدند تا دولت ائتلافی و اسلامگرای این کشور بر اساس برنامه زمان بندی شده از قدرت کناره گیری کند.

شیخ چاق و چله؛ یک مهره سوخته

شیخ حمد در ظاهر می‌خواست یک امارت اسلامی دموکراتیک سر تا پا آمریکایی در دل خلیج فارس بنا کند تا به جهان عرب ثابت کند «وهابیت» چه چیز خوبی است. اما در دموکراتیک بودن حکومت او همین بس که بلافاصله بیش از ۷ هزار شهروند قطری از قبیله «آل‌المره» را از کشور بیرون کرد چرا که آنها وفادارترین افراد به پدرش بودند.

علت واقعی استعفای امیر قطر

منابع آگاه گفتند که کناره گیری امیر قطر از قدرت به نفع فرزندش زیر فشار آمریکا صورت گرفت.

امیر قطر رسما از قدرت کناره‌گیری کرد

امیر قطر پس از ۱۸ سال حکمرانی که با کودتا علیه پدر به قدرت رسیده بود، امروز رسما از قدرت کناره گیری کرد و پسرش شیخ تمیم را جانشین خود کرد.

کاریکاتور: اسد باید برود!

اوباما:نمی توانیم تغییر مسیر را در کشورهایی چون مصر دیکته کنیم.

آمریکایی‌ها نمی‌خواهند بشار اسد برود

معاون وزیر امور خارجه روسیه تصریح کرد آمریکایی ها دیگر از ما نمی خواهند بشار اسد رئیس جمهوری سوریه را به کناره گیری متقاعد کنیم .

اسد: هرگز دمشق را ترک نمی‌کنم

رئیس جمهور سوریه در جمع صمیمانه هیئتی مردمی از اردن تاکید کرد که از ریاست جمهوری کناره گیری نمی‌کنم و هرگز دمشق را ترک نخواهم کرد و در سال ۲۰۱۴ نامزد می‌شوم.

«هیلاری» مرض دارد یا تمارض؟

نماینده آمریکا در سازمان ملل در زمان جورج بوش، احتمال داد هیلاری کلینتون به یک بیماری که وی آن را «سیاسی» می‌خواند، تمارض کرده است تا از حضور در جلسه تحقیق درباره حمله بنغازی در ۱۱ سپتامبر بگریزد.

کناره‌گیری برلوسکنی از قدرت

سرانجام با تشدید بحران مالی و پولی در ایتالیا و افزایش فشارها، نخست وزیر این کشور اعلام کرد از سمت خود کناره گیری خواهد کرد.

وعده دیکتاتور یمن برای کناره‌گیری از قدرت

بعد از ماه‌ها تظاهرات براي برکناري علي عبدالله صالح در يمن، وي اعلام کرده است در “روزهاي آتي” از قدرت کناره­گيري خواهد کرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.