غول درآمدزایی

کنکور که بایستی تنها یک آزمون برای ورودی دانشگاه‌ها باشد امروز تبدیل به مهمترین معضل نوجوانانی شده که تحت فشارهای عمیق اجتماعی و خانوادگی کنکور را مهمترین سد زندگی‌شان تلقی میکنند. در سالهای اخیر بازار کلاسهای کنکور و کاسبی‌های آموزشگاه‌ها، مدارس خصوصی، برخی معلمان و به ظاهر مشاوران و حتی رسانه ملی داغ شده است.

نتایج کنکور 94 اعلام شد

رییس سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج آزمون سراسری سال 94 خبر داد.

کنکور برای ۱۳ رشته پرطرفدار باقی می‌ماند

حسین توکلی در خصوص سرانجام حذف کنکور و افزایش سهم سوابق تحصیلی اظهار داشت:‌ شورای سنجش و پذیرش دانشجو با اعضای قبلی و برحسب نیاز جلسات خود را در این رابطه تشکیل می‌دهد.

زمان برگزاری کنکور ارشد ۹۵ تغییر کرد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از تغییر زمان آزمون کارشناسی ارشد ۹۵ خبر داد و گفت: آزمون کارشناسی ارشد که پیش از این در بهمن ماه برگزار می شد، به اردیبهشت ماه منتقل شد.

صف پشت کنکور شکسته شد

هر ساله پس از اعلام نتایج اولیه کنکور، این بحث قدیمی به روز می شود که آیا با کوتاه شدن صف پشت کنکور بالاخره روزی کنکور حذف می شود و یا شیوه های کنونی پذیرش در دانشگاه ها بهترین راهکار موجود است.

اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری

نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۱۳۹۴ دانشگاهها و موسسات آموزش عالی ساعت ۱۸ سه شنبه ۳۰ تیر اعلام می شود.

شیوه پذیرش دکتری تغییر کرد

برای ورود به دوره دکتری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دولتی آیین نامه ای تدوین شده است که در واقع شیوه پذیرش و سنجش دانشجو در این مقطع مورد بازنگری قرار گرفت.

امتحانات دانش‌آموزان از اول خرداد آغاز می‌شود

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش از برگزاری تمامی امتحانات دانش‌آموزان از اول خرداد ماه خبر داد.

توصیه‌ سازمان سنجش به داوطلبان دکتری

طبق گزارشات اعلام شده تا ساعت 8 صبح امروز پنجشنبه 14 اسفند تعداد 147 هزار داوطلب شرکت در کنکور دکتری یعنی 72 درصد داوطلبان نسبت به دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون و برگه راهنمای آزمون اقدام کرده‌اند.

تشریح جزئیات آزمون دکتری ۹۴

آزمون ورودی دوره دکترای نیمه‌متمرکز سال 94 به منظور پذیرش دانشجو برای دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و همچنین دانشگاه‌ پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی در 7 گروه آموزشی و 250 کدرشته امتحانی برگزار می‌شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.