کنگره و برجام؛ بازی نمادین برد – باخت

سنا نتوانست درباره برجام رأی‌گیری کند و مجلس نمایندگان نیز در رأی‌گیری نمادین روز گذشته به دو طرح در مخالفت با برجام رأی‌ داد که البته تأثیری در سرنوشت اجرای تفاهم هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ نخواهد داشت.

سوم مارس به جنایتکار جنگی،نه بگویید

«کمپین همبستگی با ایران – آری» در آستانه حضور نتانیاهو در کنگره آمریکا با صدور بیانیه‌ای خواستار برگزاری تظاهرات در سوم مارس در مخالفت با این اقدام و لغو بدون قید و شرط همه تحریم‌های ایران شد.

چرا جان کري ايران را متهم مي کند؟

هدف اصلي آمريکا از راه انداختن موج مقابله با داعش چيست ؟چرا در حالي که بسياري از تحليل گران معتقدند مقابله با داعش بدون حضور ايران امکان ندارد جان کري در اظهاراتي عجيب ايران را به حمايت از تروريسم متهم مي کند ؟

اوباما و کنگره در برابر فیلم انتقادی آمریکا

گروه مووی تو موومنت 5500 دلار خرج کرده تا فیلم «آمریکا» ساخته دینش د سوزا را به صورت رایگان برای 542 مسئول رسمی دولت ایالات متحده نمایش دهد.

تاکید آمریکا بر ندادن روادید به حمید ابوطالبی

در واکنش ایران به این تصمیم آمریکا اعتراض کرده و در یک یادداشت رسمی برای سازمان ملل متحد، نوشته است که این تصمیم “پیامدهای منفی بر دیپلماسی چند جانبه دارد و “رویه خطرناکی در حقوق بین‌الملل و روابط بین دولت‌ها با سازمان‌های بین دولتی ایجاد خواهد کرد.”

آیا آمریکا صلاحیت میزبانی سازمان ملل را دارد؟

ماجرای عدم ارائه روادید به نماینده ایران در سازمان ملل همانند سال ۱۹۸۸ و ویزا ندادن به «یاسر عرفات» این سؤال را ایجاد می‌کند که آیا آمریکا صلاحیت لازم برای میزبانی سازمان ملل را دارد.

نمایندگان کنگره بدون پول قدمی بر نمی‌دارند

شورای اطلاعات ملی آمریکا به صراحت بیان می کند که در 2030 می گویند در دنیا هیچ قدرت هژمونی نخواهیم داشت و جهان چند قطبی می شود که متشکل از شبکه ها و اتحادیه ها است. این درمورد قدرت سخت بود.و هرچه دنیا جلو میرود نقش قدرت نرم بیشتر می شود و نقش قدرت سخت کم میشود.یعنی نقش دیپلماسی عمومی پررنگ تر می شود

سیا کامپیوترهای کنگره را وارسی کرده است

سناتور دیان فاینستاین، بخش مهمی از ادعاهای خود را با استناد به سخنان جان برنان، رئیس سیا در جلسه ماه گذشته او با کمیته اطلاعات سنا، مطرح کرد

سقف بدهی آمریکا افزایش خواهد یافت

بر اساس اطلاعات جو پیتز نماینده جمهوری خواه پنسیلوانیا سقف بدهی این کشور تا ماه مارس 2015 افزایش خواهد یافت، سقف کنونی ۱۷ تریلیون دلار است.

اوباما: مرد‌م‌آمریکا با ایران خصومت دارند

نه فقط نمایندگان کنگره بلکه مردم آمریکا هم به طور تاریخی نسبت به ایران سوءظن و خصومت دارند… اعضای کنگره به آنچه که اسرائیل در مورد امنیتش می‌گوید خیلی حساس هستند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.