پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

آغاز بحث درباره برجام در کنگره آمریکا

نمایندگان کنگره آمریکا پس از پایان تعطیلات یک ماهه، از امروز، سه‌شنبه مباحثات درباره سند پایانی مذاکرات هسته‌ای کشورمان و گروه 1+5 را آغاز می‌کنند.

تحمیل دموکراسی آمریکا به خاورمیانه با تفنگ

نماینده سابق کنگره آمریکا تاکید کرد: تنها راه‌حل واقعی برای بحران مهاجران در اروپا توقف سیاست‌های مداخله‌جویانه در امور سایر کشورهاست.

مخالفت علنی با برجام برای ثبت در تاریخ

نیویورک‌تایمز نوشت: گرچه مبرهن است اوباما رای منفی کنگره به برجام را وتو می‌کند اما جمهوری‌خواهان می‌خواهند با رای‌‌گیری، مخالفت علنی خود را با توافق در تاریخ ثبت کنند تا تنها اوباما و هم‌حزبی‌هایش مسئول عواقب این توافق باشند

اوباما برای برجام با ۱۰۰ نماینده گفت‌وگو کرد

نشریه هیل با اشاره به تلاش‌های کاخ سفید برای جلب حمایت لازم از توافق هسته‌ای، نوشت این توافق مهم‌ترین دستاورد سیاست خارجی اوباماست.

کنگره گزارش سفارشی ضد ایران منتشر کرد

کنگره آمریکا به سفارش یکی از نمایندگان جمهوری‌خواه گزارشی تهیه و اتهامات جدیدی با هدف جلوگیری از تصویب برجام در مجلس نمایندگان و سنای این کشور به ایران وارد کرده‌ است.

کنگره کمتر از کره شمالی محبوبیت دارد

یک کارشناس ارشد مسائل آمریکا معتقد است انتخاب در آمریکا از بین دو گزینه بد و بدتر انجام می گیرد و نامزدهای ریاست جمهوری برای ترغیب مردم به حضور در انتخابات شعار «تغییر واشنگتن» را سر می دهند.

دموکرات‌ها از فیلی‌باستر استفاده می‌کنند؟

رهبر اقلیت مجلس سنای آمریکا با اشاره به رای‌گیری کنگره درباره برجام تاکید کرد که تصویب موضوعات مهم در سنا نیازمند کسب شصت رای است.

۳ رای تا «اطاله بررسی» برجام

به گزارش اسوشیتدپرس، «مایکل بنت» سناتور دموکرات از ایالت کلرادو حمایت خود را از توافق اعلام کرد تا تعداد حامیان توافق هسته‌ای در سنای آمریکا به ۳۸ نفر برسد

حمله نامزد جمهوریخواه به سناتور حامی برجام

«کریس کریستی» فرماندار نیوجرسی و نامزد جمهوریخواه آمریکا با انتقاد از حمایت «کوری بوکر» سناتور دموکرات این ایالت از برجام، او را به شدت مورد حمله لفظی قرار داد.

آخرین وضعیت برجام در آمریکا

حمایت ۳۳ سناتور و بیش از ۷۰ عضو مجلس نمایندگان آمریکا از برجام موجب شده تا «اوباما» با خیالی آسوده روزهای باقی مانده تا ۱۷ سپتامبر را سپری کند و هراسی از رای منفی مخالفان به توافق هسته ای نداشته باشد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.