تحریم‌ها چگونه برداشته خواهند شد؟

گر رژیم کشور حامی تروریسم تغییر نکرده باشد، رئیس جمهور باید ۴۵ روز پیش از روز برداشته شدن تحریم‌ها، به کنگره گزارش دهد. رئیس جمهور باید تایید کند که: کشور مذبور در طول مدت شش ماه گذشته از تروریسم بین‌الملل حمایت نکرده است و آن کشور تعهد دهد که در آینده نیز این کار را نخواهد کرد. در این حالت کنگره این فرصت را دارد تا برداشته شدن تحریم‌ها را متوقف کند

آنهایی که برای تشدید تحریم ایران تصمیم‌سازی می‌کنند

کنگره آمریکا، نهاد مشورتی تحقیقاتی به نام سرویس تحقیقات کنگره (Congressional Research Service) وجود دارد که هر چند ماه یکبار اقدام به تهیه گزارشی می‌کند و در آن مجموعه قوانین تحریم ایران که توسط کنگره به تصویب رسیده‌ است را مورد بررسی قرار می‌دهد.

نقش کری در دور جدید تحریم ها علیه ایران

کری قصد دارد در دیدار با اعضای کمیته امور بانکی سنای آمریکا، از آن‌ها بخواهد برای تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران دست نگه دارند. «جک لیو» وزیر خزانه‌داری آمریکا نیز در این جلسه حضور خواهد داشت.

سناتورهای آمریکا خواستار وضع تحریم‌های جدید شدند

سناتورهای جمهوری‌خواه آمریکایی در بحبوحه گشایش‌های احتمالی در مناقشه مربوط به برنامه هسته‌ای ایران خواسته‌اند تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع شود.

دولت آمریکا در خطر تعطیلی قرار گرفت

در صورت تصویب این پیش‌نویس توسط سنای آمریکا، هزینه‌های مالی دولت فدرال آمریکا موقتا تامین خواهد شد و در غیر این‌صورت خطر آن می‌رود که در کمتر از ۴۸ ساعت آینده بخش خدمات دولت باراک اوباما به دلیل نبود بودجه، تعطیل شود.

برنامه بهارستانی‌ها برای فشار به کنگره

عضو هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: فراکسیون اصولگرایان با بررسی مسائل سوریه بر آن شد تا خانه ملت، با تحت فشار قرار دادن کنگره آمریکا، نمایندگان مجلس این کشور را از صدور مجوز برای حمله به سوریه باز دارد.

اختیارات جنگی اوباما و کنگره در سوریه

احاله دخالت نظامی در سوریه به کنگره، بر روند تصمیم گیری‌های آتی روسای جمهور آمریکا و اختیارات آنها در مورد جنگ و مداخلات نظامی اثر خواهد گذاشت.

آقای سناتور همچنان تنش‌آفرینی می‌کند

در شرایطی که اخیراً آمریکایی ها سیگنالهای مثبتی برای کاهش تنش با ایران فرستاده بودند؛ لیندسی سناتور جمهوری خواه که به دشمنی با ایران مشهور است از تنظیم قطعنامه ای با نام «جنگ با ایران» طی دو تا سه ماه آینده و ارائه آن به کنگره خبر داده است

تغییر موضع کنگره آمریکا درباره ایران

درخواست یک‌سوم نمایندگان کنگره از اوباما برای اتخاذ رویکرد دیپلماتیک در قبال ایران و تعویق تشدید تحریم‌های یک‌جانبه در نهادی که به‌صورت سنتی مخالف سرسخت ایران بوده، تغییر مهم و بی‌سابقه‌ای محسوب می‌شود.

منافقین در کنگره آمریکا «لابی‌گر» شدند

سیاست خارجی آمریکا را لابی های پرنفوذ و یا کانون های پیرامونی که مانند منافقین پولهای خوبی را بعنوان رشوه از این جیب آمریکا به جیب دیگر منتقل می کنند، شکل می دهند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.