علوم انسانی اسلامی تحمیلی نیست

رئیس مؤسسه پژوهشی علوم انسانی اسلامی صدرا گفت: علوم انسانی اسلامی تحمیلی نیست بلکه در یک فضای کاملاً آزاد متولد شده و رشد می‌کند، ما هم به سمتی نرفتیم که بگوییم حرف، حرف خودمان است. به همین دلیل از نقد و مناظره استقبال می‌کنیم.

اسلامی سازی علوم انسانی مقدمه ظهور تمدن نوین اسلامی است

در بخشی از بیانیه کمیته اعطاء جایزه جهانی علوم انسانیِ اسلامی در سال 1392 آمده است: امروز تلاش در جهت بسط و عمق بخشی به علوم انسانیِ اسلامی، تلاشی مؤثر در جهت فراهم سازی مقدمات ضروری ظهور تمدن نوین اسلامی است.

پاسخ لاریجانی به یک دانشجوی منتقد

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به انتقادات یک دانشجو درباره وضعیت علوم انسانی در دانشگاه‌ها گفت:‌ امروز بحث اصلی ما کمک به تکوین علوم انسانی اسلامی است.

برگزاری کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی

پژوهشگران و علاقمندان برای حضور در مراسم اصلی کنگره فقط از طریق ثبت نام بر روی سایت و ارسال مقاله می‌توانند اعلام آمادگی کنند. بدیهی است به درخواست‌های متفرقه برای حضور در کنگره پاسخ داده نخواهد شد.

اسلامی‌کردن علوم‌انسانی سکولار اشتباه است

رییس شورای سیاست گذاری «نخستین کنگره علوم انسانی اسلامی» با بیان اینکه اسلامیزه کردن علوم انسانی سکولار تصویر واقعی از اسلام را در اذهان تداعی نمی‌‎کند، گفت: این عمل، یعنی علوم انسانی را به ظاهر اسلامی کردن در حالیکه در درون اسلامی نمی‌‏شود.