هواپیماهای آمریکایی به کوبا می‌روند

یک خط هوایی آمریکایی اعلام کرد که از ماه دسامبر پروازهایی از جنوب غرب این کشور به پایتخت کوبا راه اندازی خواهد کرد.

عبرت از دیپلماسی فریب

مقاومت کوبا در مقابل آمریکا موجبات مبارزه و بیداری در آمریکای لاتین را فراهم آورد. فشارهای فزاینده‌ای بر این کشور وارد آمد اما این مقاومت کوبا بود که در نهایت آنان را به پیروزی رساند و دشمنی که با حربه تحریم‌، باج‌خواهی می‌کرد را به شکست مجبور کرد.

مادورو: کوبا امپریالیسم را به زانو درآورد

رئیس‌جمهور ونزوئلا گفت: کوبا به جهانیان نشان داد چگونه می‌توان با حفظ شأن و منزلت کشور، امپریالیسم را به زانو درآورد.

ناکامی آمریکا بعد از 54سال تحریم کوبا

پس از ناکامی سیاست ۵۴ ساله تحریم و محاصره همه‌جانبه کوبا از سوی ایالات متحده آمریکا، واشنگتن تحت فشار افکار عمومی و کشورهای جهان، چاره‌ای جز انتخاب مسیر دیپلماتیک و از سرگیری روابط با هاوانا نداشت.

بازگشایی رسمی سفارت آمریکا در کوبا

سفارت آمریکا در کوبا با حضور وزیر امور خارجه آمریکا به صورت رسمی بازگشایی شد.

وزیر خارجه آمریکا آخر هفته به کوبا می‌رود

وزیر امور خارجه آمریکا جهت انجام اقدامات لازم برای بازگشایی رسمی سفارت کشور خود در کوبا، به این کشور آمریکای لاتینی سفر خواهد کرد.

تحریم‌‍‌ 117 میلیارد دلار به کوبا ضرر زده است

دبیر اجرایی کمیسیون اقتصادی آمریکای لاتین و کارائیب (سپال) گفت که تحریم‌‍‌های آمریکا 117 میلیارد به کوبا ضرر زده و مانع رشد اقتصادی این کشور در 50 سال اخیر شده است.

کاسترو گزینه محبوب نظارت‌ و بررسی آمریکا

شبکه دیسکاوری آمریکا پس از ساخت مستندی تحت عنوان «کاسترو گزینه محبوب نظارت‌ و بررسی آمریکا» مدارکی را ارائه خواهد داد که نشان می‌دهند، رهبر انقلاب کوبا بیش از هر فرد دیگری از سوی آژانس امنیت ملی آمریکا تحت نظر قرار دارد.

کوبا و چین به دنبال گسترش روابط تجاری

وزیر تجارت و سرمایه‌گذاری خارجی کوبا پس از سفر به چین با مقامات این کشور درباره گسترش روابط تجاری و اقتصادی دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

گوآنتانامو جزو مذاکرات آمریکا و کوبا نیست

با وجود درخواست کوبا برای بازگرداندن سرزمین اشغالی «گوآنتانامو» به این کشور، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که این موضوع در بین موضوعات مورد مذاکره بین دو کشور جایی ندارد.