تغییر ضربتی‌ کلاس‌بندی‌ کارت‌های‌سوخت‌

معاون صنایع و انرژی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت از تغییر کلاس بندی کارت‌های سوخت خودروهای زیر10 تن تا پایان امسال خبر داد.

تأثیر بحران اوکراین بر موضوع هسته ای ایران

ممکن است بگویند که بحران اوکراین یک عامل تحریک آمیز در میانه مباحث مربوط به ایران و 1+5 بود اما من معتقدم که این برداشت الزاما صحیح نیست. ممکن است اروپا به دلیل این بحران موضوع نزدیک شدن به ایران را با جدیت بیشتری دنبال کند و در طرف مقابل ایران به عنوان دومین دارنده ذخایر گازی جهان، از طریق ترکیه اقدام به صادارات گاز به اروپا کند.

معادل صادرات به ترکیه، گاز گُم می‌کنیم

اگر به سخنان گذشته مسئولان دقیق شویم، درخواهیم حجم گاز گم شده در کشورمان می‌بایست به مراتب بیش از 9 میلیارد متر مکعب در سال بوده و به عدد 270 میلیارد متر مکعب در سال نزدیک شده باشد چراکه بر اساس آمار، میانگین گم شدن گاز در در کشورمان، دو برابر میانگین جهانی یعنی ده درصد است و میزان تولید این محصول در کشورمان 274 میلیارد متر مکعب گزارش شده.

چرا آمار انصرافی‌ها به ده درصد رسید؟

فضای جامعه در آستانه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها به لحاظ اقتصادی در ابهام کامل قرار داشته و دارد. به این معنی که در حال حاضر هیچ گونه شفافیت و دورنمای قابل پیش بینی در خصوص چگونگی اجرای فاز دوم و به ویژه پیامدهای آن در جامعه وجود ندارد.

نعمت‌زاده: ایران آمادگی دارد به اروپا گاز صادر کند

«محمدرضا نعمت‌زاده» وزیر صنعت، معدن و بازرگانی ایران در گفت‌وگو با روزنامه آلمانی «هاندلزبلات»‌ گفت که ایران می‌کوشد تا نقش بیشتری در بازار گاز جهانی ایفا کند.

درسهای فراموششده مرحله اول هدفمندی

درحال حاضر دولت جدید آمده با تحقیر های مکرر می خواهد مرحله دوم را اجرا کند بدون اینکه از مرحله اول درس گرفته باشد. باید پولدار و بی پول را بشناسیم. مالیات بگیریم و قیمت ها را اگر بالا می بریم مراقب افزایش قیمت کالاهای اساسی باشیم و به نسبتی که مصرف افزایش می یابد قیمت ها تصاعدی بالا رود. مثل همین قبض گاز که با افزایش مصرف قیمت بالا می رود.

موج جدید گرانی؛ بهای گازمایع 2 برابر شد

مطابق با تصویب نامه شماره ٣٩٩/ت ٥٠١٥٠ ه مورخ ٩٣/٠١/٠٦ هیئت وزیران، از ابتدای امسال قیمت هر لیتر نفت سفید حرارتی ویژه مصارف خانگی با کالا برگ ١٥٠٠ ریال و قیمت هر لیتر نفت کوره سوخت حرارتی نیز ٢٥٠٠ ریال اعلام شد.

قیمت گاز صادراتی روسیه‌به‌اوکراین سه‌برابر شد

به گفته مقام های شرکت گازپروم، بدهی اوکراین به روسیه بابت واردات گاز، به بیش از ۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار رسیده است.

ادعای‌شرکت‌های‌خارجی به وجود فساد در ایران

شرکت‌های اروپایی برای ورود به ایران چندین مورد را ذکر کرده‌اند که مهم‌ترین آنها، ادعای فساد اداری در ایران است.

پاسخ رهبر انقلاب به ۱۰ پرسش درباره اقتصاد مقاومتی

این اقتصاد، عدالت‌محور است؛ یعنی تنها به شاخصهای اقتصاد سرمایه‌داری ـ [مثل] رشد ملّی، تولید ناخالص ملّی ــ اکتفا نمیکند؛ بحث اینها نیست که بگوییم رشد ملّی اینقدر زیاد شد، یا تولید ناخالص ملّی اینقدر زیاد شد؛ که در شاخصهای جهانی و در اقتصاد سرمایه‌داری مشاهده میکنید. در حالی که تولید ناخالص ملّی یک کشوری خیلی هم بالا میرود، امّا کسانی هم در آن کشور از گرسنگی میمیرند! این را ما قبول نداریم. بنابراین شاخص عدالت ـ عدالت اقتصادی و عدالت اجتماعی در جامعه ـ یکی از شاخصهای مهم در اقتصاد مقاومتی است

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.