پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

آمریکا بزرگترین بازار گاز ایران را هدف گرفت

پس از تعلیق ساخت تنها پروژه کارخانه تولید LNG ایران در عسلویه در دولت تدبیر و امید، روسیه و آمریکا برای صادرات سالانه 10 تا 15 میلیون تن LNG به اروپا به عنوان یکی از بازارهای هدف گاز ایران رقابت می‌کنند.

دولت تدبیر گاز ایران را به حراج داد!

در حالی قرار است گاز ایران به عمان به مدت ۲۵ سال صادر شود که به ازای هر متر مکعب فروش گاز تنها 22 سنت درآمد بدست می آید.

توافق جدید گازی ایران، روسیه و قطر

همزمان با سقوط قیمت گاز در بازار جهانی و پس از دستیابی آمریکا به تکنولوژی فرآورش ذخایر گازهای نامتعارف، ایران، روسیه و قطر در حاشیه نشست مسکو به توافقی برای تثبیت قیمت جهانی گاز و ممانعت از قیمت شکنی این حامل انرژی از مسیر خط لوله و محموله‌های LNG دست یافته اند.

چین مشتری گاز ایران شد

پس از کره جنوبی، چین هم پس از چهار ماه بار دیگر واردات گاز مایع از ایران را از سر گرفت و با توجه به ظرفیت محدود صادرات ایران پیش بینی می‌شود رقابت به منظور خرید گاز مایع ایران بین “سئول- پکن” شدت بگیرد.

ایران مقام اول ذخائر گاز دنیا

راديو دولتي صداي روسيه روز پنجشنبه در گزارشي اعلام كرد: بر اساس جديدترين نتايج بررسي هاي صورت گرفته در حوزه ذخاير هيدروكربني كشورهاي پيشروي جهان، ايران از لحاظ برخورداري از ذخاير گازي جهان به رتبه نخست صعود كرد.

عقب‌نشینی ۲۴ساعته اروپا از تحریم ایران

با گذشت کمتر از ۲۴ ساعت از تحریم گاز ایران توسط اتحادیه اروپا، رایزنی‌های مقامات اروپایی به‌منظور معافیت شرکت استات اویل هیدروی نروژ برای معافیت از تحریم واردات گاز مایع و برخی از محصولات گازی از ایران آغاز شده است.

شیرهای گاز را هم به روی اروپا می‌بندیم

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با تشریح ۲ سناریوی روی میز ایران برای مقابله با تحریم گاز از برنامه تصویب طرح تحریم پیش دستانه گاز اروپا در مجلس خبر داد و اعلام کرد: ایران پس از نفت، شیرهای گاز را هم بر روی اتحادیه اروپا می‌بندد.

نفتکش‌های خارجی در خزر صف کشیدند

با وجود تلاش اتحادیه اروپا برای تحریم گاز ایران، با راه‌اندازی نخستین خط دریایی، بازار سوآپ و ترانزیت گازمایع ایران در دریای خزر رونق گرفته به طوری‌که منجر به افزایش پهلوگیری نفتکش‌های کشورهای آسیای میانه در پایانه نکا شده است.

رتبه نخست کشف ذخایر گازی جهان برای ایران

سازمان کشورهای عربی عضو اوپک در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد، جمهوری اسلامی ایران طی ۵ سال اخیر بالاترین رشد ذخایر گازی جهان را داشته است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.