تعرفه آب تا ۳۰درصد گران شد

اساس مصوبه دولت، نرخ تعرفه آب شرب شهری به ازای هر واحد مسکونی برای مصارف ماهانه کمتر از ۱۵ متر مکعب ۱۰ درصد، از ۱۵ تا ۲۰ متر مکعب ۱۵ درصد، بیش از ۲۰ تا ۴۰ متر مکعب، ۲۰ درصد، همچنین برای مصارف ماهانه بیش از ۴۰ متر مکعب،۳۰ درصد و برای کاربری‌های غیرخانگی،۲۰ درصد افزایش یافت.

منحنی صعودی قیمت کتاب ادامه دارد

آمارهای خانه کتاب حکایت از ادامه‌دار بودن روند افزایشی قیمت کتاب دارد،‌ به‌گونه‌ای که قیمت کتاب در فصل بهار نسبت به بهار سال گذشته ۲۱درصد افزایش داشته است.

آیا جهانگیری از گران شدن کالاها باخبراست

حدود ۸۰ روز پیش بود که معاون اول حسن روحانی بخشنامه ای را برای مقابله با گرانی های احتمالی ابلاغ کرد. اما جالب اینکه بعد از ابلاغ آن، تقریبا اغلب قیمت کالاهای اساسی گران شدند

افزایش۱۰۰۰تومانی قیمت گوشت گوسفندی

درحالی که به گفته مسئولان دولتی اجرای طرح پیش‌سرد تاثیری بر قیمت گوشت قرمز ندارد، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از افزایش ۱۰۰۰ تومانی قیمت در پی اجرای این طرح خبر داد.

کاهش قدرت خرید ادامه دارد

کارگران می گویند سیاست‌های کنترل تورم دولت خیلی روی اقلام مصرفی آنها تاثیرگذار نبوده و روند افت قدرت خریدشان همچنان ادامه دارد به نحوی که هزینه هر خانوار ۴ نفره در ماه ۳.۲ میلیون تومان شده است.

تخم‌مرغ در صدر افزایش قیمت خوراکی‌ها

قیمت تخم‌مرغ در هفته گذشته معادل 22.2 درصد نسبت به مدت مشابه ماه قبل افزایش داشته است.

آب تا پایان تیر گران می‌شود

معاون وزیر نیرو با اعلام اینکه به دنبال افزایش تعرفه آب مشترکان پرمصرف هستیم، گفت: آب به‌ شرط تصویب شورای اقتصاد تا پایان تیرماه گران می شود.

حذف تدریجی و بی‌سر و صدای نان دولتی

سخنگوی دولت درتازه‌ترین اظهارات خود تاکید کرده که یارانه نان قطع نمی‌شود اما دیگر در کوچه و خیابان‌های پایتخت، کمتر نانوایی دولتی را می‌توان دید و این بساط نانوایی‌های آزادپز است که گسترده‌تر شده است.

دلایل گرانی میوه اعلام شد

در برنامه گفتگوی ویژه خبری شب گذشته اعلام شد میوه به حد کافی در کشور تولید می‌شود و نیاز به واردات نیست و علت گرانی میوه عدم‌مدیریت در توزیع و شکاف بین عرضه و تقاضا است.