پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

مرغ 8500 تومان شد

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی با بیان اینکه سودجویی تولید‌کنندگان و افزایش هزینه کشتار عامل گرانی مرغ در روزهای اخیر بوده، گفت: قیمت هر کیلوگرم مرغ برای مصرف‌کننده امروز به ۸۵۰۰ تومان رسید و شاید در برخی مناطق هر کیلوگرم آن قیمت بالاتری داشته باشد.

دلایل گرانی گوشت مرغ

رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: کاهش جوجه‌ریزی به دلیل ضرر و زیان تولید‌کنندگان و افزایش تقاضا در ماه‌های پایانی سال از دلایل اصلی گرانی مرغ در هفته‌های اخیر است.

چرا مرغ و تخم‌مرغ گران شد؟

چند ماه است که شش کشتی حمل نهاده های دامی در بنادر و گمرک‌های داخلی معطل مشخص شدن وضعیت اختصاص ارز به این کالا هستند و به همین دلیل توزیع این کالا از محل ذخیره سازی انجام می شود. همین موضوع باعث افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ در کشور شده است.

تولیدکنندگان: قیمت مرغ بالا است

اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران طی اطلاعیه‌ای مخالفت خود را با افزایش قیمت مرغ اعلام کرده و ابلاغ تصمیم ستاد تنظیم بازار مبنی بر عدم افزایش قیمت مرغ از کیلویی ۵۷۰۰ تومان را خواستار شدند.

موفقیت دولت در کنترل قیمت مرغ

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی کشور گفت: هم‌اکنون هرکیلوگرم گوشت مرغ با نرخی بین 5200 تا 5500 تومان در بازار عرضه می شود،

قاچاق مرغ؛ جرمی جدید

این روز‌ها یکی از ماموریتهای مشترک پلیس و سازمان تعزیرات برخورد با قاچاق و عرضه خارج از شبکه مرغ است. درحالی وقوع این جرم جدید در برخی استان‌ها زیاد شده که تنها در ۱۵ روز ۶۰ هزار کیلوگرم مرغ قاچاق در کشور کشف و ضبط شد.

تحریم نفتی، گرانی و انتخابات ریاست جمهوری

افزایش قیمت کالاهای اساسی در برخی مناطق کشور تا آن اندازه بوده است که مردم به خیابان ریخته‌اند تا نارضایتی خود را ابراز کنند. در صورتی که روند افزایش قیمت‌ها به همین ترتیب صعودی و فاقد منطق اقتصادی باشد، خود این موضوع می‌تواند به عنوان ابزاری برای افزایش نارضایتی و به خیابان آوردن مردم توسط دشمن مورد استفاده قرار گیرد. با ادامه روند کنونی، مردمی که در دهک‌های پایین اقتصادی قرار دارند، بیشترین آسیب را متحمل می‌شوند.

قیمت مرغ آزاد حداکثر ۵۵۰۰ تومان

معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران با اشاره به اینکه قیمت مرغ آزاد حداکثر ۵۵۰۰ تومان است، گفت: با عرضه نهاده‌های دامی نامحدود و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته شاهد کاهش قیمت و التهاب بازار مرغ در ۴۵ روز آینده هستیم.

قرآن، قارون و گشت ارشاد امیرالمؤمنین

گشت ارشاد علی گرانفروش را حد میزد. علی خود در راس گشت ارشادش شلاق به دست به بازار میرفت. گشت ارشاد علی ابن هرمة متصدی بازار اهواز را بازداشت میکرد و رسوا و بی آبرویش می‌نمود. کاری که امروز ما با چاقو کشان و اراذل و اوباش میکنیم و با دزدهای میلیاردی نه! گشت ارشاد علی به جوانی که دچار گناه جنسی بود از بیت‌المال هزینه ازدواج می‌داد و در سایه چنین عدلی بود که مردم چنان دین علی را می‌پسندیدند که لازم نبود بنر تبلیغ حجاب و عفاف نصب شود.

خوراک مرغ را به جای تولیدکننده به دلال دادند، مرغ گران شد

مدیر یک واحد مرغداری گوشتی با بیان اینکه کنجاله سویا را به جای مرغدار به دلالان دادند،گفت: افزایش قیمت مرغ از ماه‌ها پیش قابل پیش‌بینی بود و اگر الان هم مدیریت نشود قیمت در آینده هم پایین نمی‌آید.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.