بخشنامه را باور کنیم یا افزایش قیمت‌ها را؟!

روزنامه‌های اصلاح‌طلب از حرکت دولت خلاف جهت بخشنامه خود برای عدم افزایش قیمت‌ها خبر می‌دهند.

گرانی‌اوراق‌تسهيلات‌مسکن‌بلای‌جان‌بی‌خانه‌ها

هنوز از یادها نرفته است بر اساس آخرین آمارهای مرکز آمار ایران از قیمت مسکن در پایتخت که مربوط به بهار سال گذشته بود ، توان خرید وام مسکن 20 میلیون تومانی در سال 92 به کمتر از 5 متر مربع رسیده بود. به این ترتیب بود که با یک حساب سرانگشتی می شد فهمید، برای آنکه توان خرید این وام معادل سال 84 شود باید وام‌های مسکن تا 78 میلیون تومان افزایش پیدا کند.

۷۰ درصد بازار مسکن، تقاضای سرمایه‌ای است

در فاصله زمانی سال‌های 85 تا 90 نزدیک به ۷۰ درصد از تقاضای مسکن در کشور به تقاضای سرمایه‌ای اختصاص یافته است. کارشناسان معتقدند نبود ساختارهای مالیاتی باعث شده سوداگری در بازار مسکن کشور ما جذاب شود.

قفل خانه‌های خالی چه زمان باز می‌شود؟

مالیات بر خانه‌های خالی شاید آخرین تیری باشد که برای کنترل قیمت‌های افسارگسیخته مسکن از چله رها شده، اما باید دیداین تیر به هدف می‌نشیند یا زور سوداگران بازهم بر قوانین دست‌وپا شکسته می‌چربد؟

وضعیت بازار مسکن در نابسامانی‌های طلا و ارز

تحقیقات جمعیتی نشان می‌دهد متولدین دهه60 که بیشترین گروه سنی جامعه ایرانی می باشند، به تدریج به عنوان متقاضیان جدید به بازار مسکن ورود می کنند و اگر بازار نتواند از پتانسیل ساخت‌ و ساز های پر رونق سال‌ های اخیر بهره ببرد، قیمت مسکن از سطح موجود باز هم فراتر خواهد رفت.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.