بوکوحرام؛ از ماهی فروشی تا آدمکشی

 زهرا توحیدیان -افراد محلی که هفته گذشته در مرز نیجر و نیجریه بمباران شدند، باید یکی از دو گزینه را انتخاب کنند؛ یا با بوکوحرام همکاری کند یا همه زندگی و دارایی اشان را ببازند.

گروگانگیر استرالیا عضو گروهک منافقین بود

فردی که اواخر آذر ماه ۱۷ نفر را در کافی شاپ لیند در سیدنی به گروگان گرفته بود از اعضای گروهک تروریستی منافقین بوده است.

هشتگی برای مقابله با اسلام‌هراسی

با پایان یافتن ماجرای گروگان‌گیری در استرالیا و آغاز موج جدید اسلام هراسی در این کشور، راه افتادن «هشتگی» با عنوان #‎illridewithyou در شبکه‌های اجتماعی، سعی در کاهش این موج دارد. جالب اینکه این تلاش از سوی غیر مسلمانان استرالیا آغاز شده است.

گزارش تصویری: گروگانگیری در سیدنی

چندین نفر در یک کافه در سیدنی به گروگان گرفته شده‌اند و گفته می‌شود گروگانگیران پرچم داعش راه به همراه داشته‌اند.

«بوکوحرام» عجیب‌ترین گروهک‌تروریستی دنیا

در حالی که ۵۰ درصد از مردم نیجریه مسلمان و ۴۰ درصد مسیحی هستند، این گروه مسئول جنایت و کشتار فجیع هم مسلمانان و هم مسلمانان در شمال نیجریه است. آنها هم در مساجد و هم در کلیسا‎ها بمب‎گذاری می‎کنند و دست به عملیات انتحاری می‎زنند.

قتل یک راننده ایرانی دیگر در افغانستان

روز گذشته در میان سکوت مقامات کشور پیکر این راننده ایرانی ربوده شده در افغانستان به خاک سپرده شد.

چه کسی مسئول حفظ جان رانندگان ایرانی است

رضا تنها قربانی این گروگان‌گیری نیست. در یکسال اخیر ۱۰ راننده ایرانی دیگر نیز در افغانستان ربوده شده‌اند و حتی یکی از آنها به دست گروگان‌گیرها کشته شده است. این موضوع ترس و نگرانی را برای رانندگان ایرانی ایجاد کرده است و حتی تعاملات اقتصادی با افغانستان را دچار مخاطره کرده است.

جزئیات گروگان‌گیری امروز تهران

جزئیاتی از گروگان‌گیری پیمان سنندجی مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی شهر تهران اعلام شد.

لیبی مسئول ربوده شدن اعضای هلال احمر است

رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ با اشاره به مسئولیت دولت و هلال احمر لیبی در قبال ربوده شدن اعضای هلال احمر ایران در این کشور گفت: این کمیته برای آزادی این ربوده شدگان تمام تلاش و تجربیات خود را به‌کار می‌گیرد.

گروگانهای ایرانی در لیبی چه کسانی بودند؟

خانواده های مسئولان هلال احمر که در لیبی به گروگان گرفته شده اند بعد از گذشت یک ماه هنوز اطلاعی از وضعیت جسمانی آنها ندارند و هیچکدام امکان تماس با خانواده هایشان را نداشته اند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.