گزینه نظامی علیه ایران باید حفظ شود

وزیر دفاع سابق آمریکا تصریح کرد که گرچه توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ کامل نیست اما فرصتی را به سوی یک جهان امن‌تر به وجود آورده و آمریکا باید از صمیم قلب از این فرصت بهره گیرد.

برای حمله‌نظامی به ایران به این توافق نیازمندیم

من سال های زیادی از دهه گذشته را صرف ارزیابی گزینه های نظامی علیه ایران نموده ام. و هزینه ها، مزایا و همچنین عواقب احتمالی این اقدامات را بررسی کرده ام. در حال حاضر و با توجه به متن به توافق رسیده، این توافق علاوه بر افزایش مزیت های نسبی حمله نظامی علیه ایران، منجر به کاهش هزینه های این اقدام در شرایطی که ایران اقدام به تلاش برای شکستن نقطه گریز نماید خواهد شد و همچنین این توافق پاسخ گوی سوال نتیجه بازی نهایی خواهد بود.

پابرجا ماندن گزینه نظامی علیه ایران

رئیس‌جمهور آمریکا دو هفته قبل نامه‌ای به یکی از سناتورهای آمریکایی نوشت که تا حدی سیاست‌های واشنگتن پس از اجرای توافق هسته‌ای را روشن می‌کند.

با رد توافق در کنگره جنگی دیگر رخ می‌دهد

سیاست کل دوره ریاست جمهوری من این بوده است که کلیه گزینه ها از جمله اقدام نظامی احتمالی روی میز حفظ شوند تا به این هدف دست یابیم. من همچینن به روشنی گفتم که ترجیح می دهم این موضوع ، راه حل صلح آمیز و دیپلماتیک داشته باشد. علتش فقط هزینه های جنگ نیست بلکه علتش این است که راه حل مبتنی بر مذاکره کارآمدتر، قابل راستی آزمایی و پایدار است.

واشنگتن همچنان در اندیشه گزینه نظامی

نیروی هوایی آمریکا روز سه‌شنبه با صدور اطلاعیه‌ای، از شرکت‌های بخش خصوصی این کشور برای کمک به پروژه تقویت توان بمب‌های سنگرشکن، دعوت کرد.

آماده‌ایم در صورت لزوم به ایران حمله کنیم

وزارت دفاع آمریکا روز دوشنبه تنها ساعاتی پس از اعلام جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای در شهر وین اتریش، با صدور بیانیه‌ای به صراحت ایران را به اقدام نظامی تهدید کرد.

اوباما: توافق بهترین راه مهار هسته‌ای ایران

اوباما در مصاحبه‌ای با کانال 2 تلویزیون رژیم صهیونیستی گفته گزینه نظامی حتی با مشارکت آمریکا مشکل برنامه هسته‌ای ایران را حل نمی‌کند.
وی در این مصاحبه تاکید می کند که او می‌تواند اثبات کند که یک توافق قابل راستی‌آزمایی با ایران بهترین راه برای مهار برنامه‌های هسته‌ای این کشور خواهد بود.

ایران در برابر هرگونه تعرضی مقتدرانه عمل خواهد کرد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به افسانه‌سازی جعلی آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها و برخی کشورهای دنباله‌رو آنها در خصوص تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای، و تهدید جلوه دادن جمهوری اسلامی، افزودند: امروز بزرگترین تهدید برای جهان و منطقه، آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند که بدون هیچ مهاری و بدون پایبندی به مبانی و موازین وجدانی و دینی در هر نقطه‌ای که لازم بدانند دخالت می‌کنند و کشتار به راه می‌اندازند.

گزینه نظامی علیه ایران همچنان روی میز

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت: گزینه نظامی آمریکا برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای و ترغیب این کشور به راه‌حل دیپلماتیک، همچنان دست نخورده باقی است.

نگاهی به استراتژی امنیت ملی آمریکا در 2015

کاخ سفید سند جدید استراتژی امنیت ملی آمریکا (2015) برای دو سال را انتشار داد. لیستی از تهدیدات امنیتی آمریکا که عمده آنها تهدیدات تروریستی، حملات سایبری، روسیه و ویروس ابولا بودند در این سند 29 صفحه‌ای منتشر شده است.