یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

ثبت نام دوره پاییزه اقتصاد مقاومتی

مرکز آموزشی گام در راستای گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی، در نظر دارد با استفاده از ظرفیت کارشناسی گروه‌های پژوهشی، اقدام به برگزاری دوره پاییزه آموزشی اقتصاد مقاومتی در سطح عمومی نماید.

گفتمان‌سازی نقشه جامع علمی کم‌رنگ است

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه گفتمان‌سازی درباره نقشه جامع علمی کشور کم‌رنگ بوده است گفت: اجلاس ملی گفتمان‌سازی نقشه جامع علمی باید با حضور دانشگا‌ه‌ها برگزار شود.

برای پرورش الگوی پیشرفت‌اسلامی چه بایدکرد؟

اگر تحقق الگوی پیشرفت اسلامی را وابسته به گفتمان سازی برای این موضوع بدانیم؛ به صورت طبیعی باید نقشه گفتمان سازی را بر اساس تعریفی مشخص از گفتمان سازی تدوین نمائیم. به عبارت دیگر نباید گفتمان سازی را با طرح همایشی مسئله الگوی پیشرفت اسلامی یکسان بدانیم. داشتن یک تعریف دقیق از مراحل و نقشه گفتمان سازی برای الگوی پیشرفت آنگاه اهمیتش واضح تر می شود؛ که ما بدانیم لازمه تحقق الگوی پیشرفت ایجاد تفاهم حداکثری حول این موضوع در میان نخبگان، مدیران و مردم است.

ضرورت گفتمان سازی در تبیین اقتصاد مقاومتی

سیاستگذاران و مجریان اقتصادی در معادلات و مبانی موجود اقتصادی به تجدید نظر نیاز دارند؛ که ایجاد فضای نقد و تعاملات فکری از طرف رسانه ها، از عوامل مهم در ایجاد بسترهای لازم است.

داده‌نما: ۶ وظیفه مسئولان جمهوری اسلامی

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حساسیت شرایط کنونی جهان و اثرگذاری جمهوری اسلامی در معادلات منطقه و جهان وظایفی را برای مسئولین و ملت ایران تبیین فرمودند.

۱۲سال گفتمان‌سازی برای شكستن مرزهای دانش

مرجعیت علمی مهم‌ترین هدفی است كه رهبر انقلاب برای پیشرفت علمی كشور و شكل‌گیری جنبش نرم‌افزاری تعیین كرده‌اند. یكی از زمینه‌های تحقق مرجعیت علمی در نظر ایشان، استعداد بالای ملت ایران و دیگری اعتمادبه‌نفس ملی است كه به بركت انقلاب اسلامی در این كشور ایجاد شده است.

انتخابات ۹۲ بازگشت به گذشته؟

آیا انتخابات آینده انقلاب را یک گام دیگر به پیش خواهد برد؟ یا آنکه به 8سال گذشته، یا 16 سال گذشته بازمی گردیم؟؟ در این مقاله مجال تحلیل این سوال مهم نیست، اما اگر نگاهی اجمالی به آرایش های انتخاباتی کشور و دعواهای سیاسی امروز کشور بیاندازیم، جواب امیدوار کننده ای به این سوال نمی یابیم.

دو گام اصلی در گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی

نکته دیگری که باید گروه‌های دانشجویی فعال در این عرصه به آن توجه داشته باشند، دور شدن از کلیات و کلی گویی است. نباید اقتصاد مقاومتی را در حد یک مفهوم کلی دید. باید تلاش نمود تا آن را به بخش‌های مختلف تقسیم نمود و گام به گام در عرصه تبیین جلو رفت تا به یک نظام مفهومی مناسب رسید.

گفتمان‌سازی؛ گام بعدی کرسی‌های آزاد اندیشی

برگزاری فرمالیستی کرسی‌های آزاد اندیشی با موضوعات زرد و انفعالی و پاسخ به شبهات کارکرد و اولویت ندارد. به ویژه قرار گرفتن در سال انتخابات ریاست جمهوری و طرح گفتمان‌های بدیل با ظاهر دینی و انقلابی و هسته‌ی غیر انقلابی و غیر دینی ضرورت برگزاری درست کرسی‌ها را دو چندان کرده و آن را به یک واحب دینی و انقلابی بدل کرده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.