لزوم دفاع مقدس نیروهای انقلاب از «دفاع مقدس»

آقای فریدمن تحلیلگر یکی از اندیشکده‌های آمریکایی می‌گوید : «امروز مشکل ما این است که ایرانیها نشان دادند که نه تنها بدون امریکا می‌شود پیشرفت کردبلکه خطرناک تر از آن این که ثابت کردند حتی در مبارزه با آمریکا هم می‌شود پیشرفت کرد.» این تصویر حقیقی مصاف ایران و آمریکا است. ایران فقط مقاومت نکرد، پیروز هم شد. فقط پیروز شد، پیشرفت هم کرد. فقط پیشرفت نکرد، تکثیر هم شد.

مراقب باشید جریانهاى مؤمن را با شعار اعتدال کنار نزنند

اقتصاد مقاومتى را جدّى بگیرید. خب، رئیس جمهور محترم گفتند، مسئولین دیگر هم کم‌وبیش اظهار کرده‌اند، گفته‌اند، منتها باید عمل کرد: وَ لا مِمَّن عَلى‌ غَیرِ عَمَلٍ یَتَّکِل؛ این‌جور نباشد که به زبان بگوییم، در عمل کُند حرکت بکنیم. در اقتصاد مقاومتى تکیه بر تولید داخلى است، بر استحکام بنیه‌ى درونىِ اقتصاد است. رونق اقتصادى هم این است؛ رونق اقتصادى با تولید حاصل میشود، با فعّال کردن ظرفیّتهاى درونى کشور حاصل میشود، نه با چیز دیگر.

5 اصل برای عبور از «کدخداهراسی»

تفکر مقاومتی برنامه هسته‌ای ایران را به بلوغ رساند، قدرت چانه‌زنی تیم ایرانی را در هرگونه مذاکره آینده بشدت افزایش داد، روش‌های دور زدن تحریم‌ها را کشف کرد و سیستم را به آن عادت داد، خطوط قرمز طرف غربی را تعدیل و جابه‌جا کرد، غرب را متقاعد کرد که باید تحریم را به عنوان ابزار بده بستان روی میز معامله بگذارد و در حوزه‌های غیر‌هسته‌ای – بویژه حوزه منطقه‌ای – برتری قدرتمندی بر حریف تولید کرد و به این ترتیب جایگاه ایران را به مرتبه یک قدرت دارای توان چانه‌زنی از موضع برابر ارتقا داد.

مقاومت؛ هزینه یا سرمایه گذاری؟

اگر ما امروز داریم از حقوق هسته‌ای مان دفاع می‌کنیم، این فقط دفاع از یک حق نیست. این دفاع از همه حقوق ما است. اگر دشمن به این نتیجه برسد که با فشار می‌تواند شما را از یک حقتان منصرف کند، او با همین منطق سراغ سایر حقوق شما هم خواهد آمد. با همان ابزار فشار به طمع می‌افتد که شما را از سایر حقوقتان منصرف کند.

کارآمدی دیپلماسی مقاومت؛ دستاوردهایی که فراموش نمی‌شود

غرب تلاش می‌کند تا چنان القاء سازد که تیم جدید ایران، پیشنهادهای همسو با خواست غرب مطرح کرده که تفاوت‌های بسیاری با تیم‌های قبلی ایران داشته است. آنها با این اقدام چنانکه ذکر شد از یک سو به دنبال شکاف در درون ایران به عنوان مخالف و موافق مذاکره هستند و از سوی دیگر دستاوردها و ارزشهای تیم‌های مذاکره کننده قبلی را که براساس اصل مقاومت بوده است تخریب و ضد ارزش می‌سازند.

سردار نقدی: گفتمان مقاومت در انتخابات پیروز شد

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: مسئله مهم در انتخابات این بود که گفتمان مقاومت در انتخابات پیروز شد و پیروز نهایی انتخابات نظام و مردم بودند.

آیا مردم ما را از پشت خیمه ها برگرداندند؟

در هر سه فراز انتخاباتی 76، 84 و 92 با وجود تفاوتهای اندکی، مردم از یک الگوی قابل دفاع، عینی و کاملا ملموس برای گزینش دولتمردان استفاده کرده اند که آن را می توان در گزاره های کلی «مخالفت با روند تجربه شده پیشین در دولت قبل» و «احساس ناکارآمدی و دلزدگی از جریان حاکم بر دولت و بالطبع ادامه روند توسط منسوبین به آن» خلاصه کرد

حامد زمانی برای «گفتمان مقاومت و پیشرفت» خواند + دانلود

حامد زمانی، خواننده جوان و پرتوان کشورمان ترانه‌ای با عنوان «مرد و نامرد» را درباره گفتمان پیشرفت و مقاومت خواند. ترانه «مرد و نامرد» سروده محمد مهدي سيار است