تنش‌های اخیر در غزه؛ زمینه‌ها و پیامدها

شکست ماجراجویی نظامی اخیر رژیم صهیونیستی در نوار غزه سبب افزایش فشارها بر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس برای استعفا شده است، به طوری که نتانیاهو روز چهارشنبه رایزنی‌های سیاسی را با نزدیکان خود برای ارزیابی اوضاع در سایه استعفای لیبرمن انجام داده است.

شلیک راکت به سمت جنوب فلسطین اشغالی

رسانه‌های اسرائیلی گزارش داده‌اند که در پی شلیک دو فروند راکت به مناطق جنوبی فلسطین اشغالی، آژیر خطر در این مناطق به صدا درآمده است.

سامانه ضد موشکی گنبد آهنین مستقر شدند

ارتش رژیم صهیونیستی یک سامانه ضد موشکی گنبد آهنین در منطقه شمالی نوار مرزی فلسطین اشغالی با لبنان مستقر کرد.

اسرائیل با گنبد آهنین، شهرک‌­نشینان را فریفت

هر چند هر بار که حملات وحشیانه اسرائیل علیه فلسطینی‌­ها آغاز می­‌شود، سامانه گنبد آهنین نیز به نامی آشنا تبدیل می‌شود، اما واقعیت این است که این سامانه قابلیت دفاع از شهرک­‌هایی در فاصله چند کیلومتری غزه را نیز ندارد.

هدف اصلی «گنبد آهنین» مرعوب کردن است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: عمده هدف اسرائیل از تبلیغات در مورد «گنبد آهنین» مرعوب کردن حریف است،‌ نه بیان واقعیت، در حالی که ما دست رژیم صهیونیستی را خوانده‌ایم و فریب بزرگنمایی‌های آنها را نمی‌خوریم.

ناامیدی صهیونیست‌ها از گنبد آهنین

همچنین بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعتراف کرده که اسرائیل نمی‌تواند از طریق سامانه گنبد آهنین امنیت فلسطین اشغالی را تامین کند.

مصاحبه اختصاصی با فاتح تل‌آویو

باورش سخت بود ولی؛ میون رزمنده های مقاومت یه دلاور ایرانی پیدا کردیم که نه تنها تو جنگ ۸ روزه حاضر بود بلکه تونسته بود برای اولین بار به تلاویو نفوذ کنه

پیروزی مقاومت، و صحنه دگرگون منطقه

بسیاری از این نکات، مستقیماً به تضعیف چهارچوب‌های جاسوسی و امنیتی رژیم صهیونیستی مربوط می‌گردد. خصوصاً بسته بودن معابر نوار غزه از جمله عواملی است که باعث می‌شود دسترسی رژیم صهیونیستی به اخبار درون سرزمین غزه به حدی کم شود که از تولید موشک‌های بزرگ و حجیمی مثل گروه فجر بی‌خبر باشد.

اسرائیل گنبد آهنین را تقویت می‌کند

تل‎آویو از قصد خود برای گسترش سامانه موشکی گنبد آهنین خبر داده است.

پهپاد پیشرفته رژیم صهیونیستی سقوط کرد

«یدیعوت آحرونوت» یاد آور شد که این پهپاد از انواع بسیار پیشرفته بوده و شبیه به هواپیماهای بدون سرنشین کوچک و ساده ای نیست که هراز چند گاهی شماری از آن ها هنگام فعالیت های نظامی ارتش در کرانه باختری سقوط می کنند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.