گوآنتانامو جزو مذاکرات آمریکا و کوبا نیست

با وجود درخواست کوبا برای بازگرداندن سرزمین اشغالی «گوآنتانامو» به این کشور، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که این موضوع در بین موضوعات مورد مذاکره بین دو کشور جایی ندارد.

بازگرداندن 5 زندانی گوانتانامو به کشورهایشان

دولت آمریکا امروز پنج‌شنبه 5 زندانی گوانتانامو را به کشورهای گرجستان و اسلواکی فرستاد.

گوانتانامو؛ زندانِ حقوق بشر

زندان گوانتانامو ضربه‌ی شدیدی به حیثیت ایالات متحده وارد نموده است و تأکید فراوان نخبگان آمریکایی، مانند ساموئل هانتینگتون، جوزف نای و دیگران بر تعطیلی این زندان، نشان می‌دهد که وجود این زندان نقصان بزرگی بر قدرت نرم آمریکاست.

تعهد دوباره اوباما برای تعطیلی گوانتانامو

رئیس‌جمهوری آمریکا با دو نماینده ویژه دولتش که مامور تعطیل کردن زندان گوانتانامو هستند، دیدار کرده و دوباره نسبت به تعطیلی این زندان متعهد شد.

ناگفته‌هایی از شکنجه در گوانتانامو

یکی از زندانیان سابق گوانتانامو از برخی روش‌های زجر آور شکنجه از جمله بازرسی بدنی زندانیان به صورت برهنه و در اختیار گذاشتن راهکارهایی برای خودکشی در زندان پرده برداشت.

تظاهرات در واشنگتن علیه شکنجه در گوانتانامو

یش از ٢٠٠ نفر از تظاهر کنندگان با پوشیدن لباس‌های نارنجی پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها اسامی جان‌باختگان در گوانتانامو نوشته شده بود. آنها همچنین شعارهایی در خصوص آزادی و حقوق بشر را روی زمین گذاشته و عکس زندانیان گوانتانامو را نیز روی بعضی از پلاکاردها قرار داده بودند.

تظاهرات مردم امریکا علیه شکنجه‌ در گوانتانامو

در روز بین المللی مبارزه با شکنجه به همت سازمان غیردولتی “شاهدان علیه شکنجه” 26 ژوئن، تظاهراتی در آمریکا و در حمایت از زندانیان گوانتانامو برگزار می شود.

همبستگی‌ با زندانیان گوانتانامو در انگلیس

اعتصاب غذای زندانیان گوانتانامو در حالی صدمین روز خود را پشت سر گذاشت که جمعی از فعالان انگلیسی با تجمع مقابل سفارت آمریکا در لندن، اعتراض خود را به نقض حقوق بشر در گوانتانامو به تصویر کشیدند و خواستار تعطیلی این زندان شدند.

تجمع مردم آمریکا در اعتراض به خلف وعده اوباما

جمعی از فعالان حقوق بشر آمریکا با تجمع مقابل کاخ سفید خواستار تعطیلی زندان مخوف گوانتانامو و پایان نقض حقوق بشر در این زندان شدند.

بازدید اضطراری صلیب سرخ از زندان گوانتانامو

یک سخنگوی پنتاگون تایید کرد ماهاست که ۳۱ تن از ۱۶۶ فردی که در آنجا بازداشت هستند، دست به اعتصاب غذا زده‌اند. هفته گذشته ۲۱ تن در این مرکز در خاک کوبا در اعتصاب بودند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.