یارانه دارو ستاره‌دار شد

مدیرکل بیمه‌های سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در واکنش به نگرانی وزارت بهداشت در خصوص توزیع یارانه دارو توسط سازمان‌های بیمه‌گر اظهار کرد: اعتبار یارانه دارو ستاره دار شده است و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

نحوه تخصیص یارانه داروهای بیماران خاص

مدیرکل دفتر بیمه‌های سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تخصیص یارانه داروهای بیماران خاص، گفت: در مرحله اول 500 ملیارد تومان به عنوان یارانه در اختیار سازمان‌های بیمه‌گر قرار گرفته و چند روز آینده در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.

اولین مرحله یارانه دارو واریز شد

يارانه مذکور در تاريخ چهاردهم مرداد ماه سال جاري طي فايل ارسالي از سوي وزارت بهداشت و درمان در همان روز واريز شد.

یارانه داروی بیماران خاص فردا پرداخت می‌شود

مابه‌التفاوت قیمت داروی بیماران خاص را از زمانی که دارو گران شد تا اول مرداد خودمان به بیماران می‌پردازیم و بعد با هماهنگی شورای امنیت ملی به این نتیجه رسیدیم که وزارت بهداشت یارانه دارو را در اختیار بیمار قرار دهد و انتظارمان این است که این یارانه در سیستم معمول بیمه که همیشه با تأخیرهای طولانی همراه است نرود.

زمان واریز یارانه دارو به حساب بیماران

معاون داروی سازمان غذا و دارو، آخرین روند پرداخت یارانه دارویی به بیماران خاص و صعب العلاج را تشریح کرد و گفت: ظرف ۲ روز آینده، تفاهمنامه ای میان وزرای بهداشت و تعاون امضا می شود که بر اساس آن، یارانه دارو به حساب بیمه ها واریز می شود.

چگونگی پرداخت مابه‌التفاوت قیمت داروها

مسئول دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با اشاره به برقراری ماهانه حدود 100هزار تماس با سامانه 1490، چگونگی پرداخت مابه التفاوت قیمت دارو از طریق تماس با این سامانه را تشریح کرد.

جزئیات پرداخت یارانه دارویی

معاون داروی سازمان غذا و دارو، آخرین وضعیت یارانه دارویی بیماران خاص و صعب العلاج و همچنین نحوه پرداخت مابه التفاوت قیمت داروهای گران شده به این قبیل بیماران را تشریح کرد.

جزییاتی از «افزایش قیمت‌ داروها»

یارانه دارو در سال گذشته حدود 400 میلیارد تومان بود، گفت: این میزان امسال به بیش از 600 میلیون تومان می‌رسد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.