پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

اهالی اندیشه چه کتابی پیشنهاد می‌کنند؟

غلامحسین ابراهیمی دینانی معتقد است نمی‌توان یک کتاب را به همه پیشنهاد کرد، مهدی گلشنی می‌گوید امسال کتاب فارسی مناسب در حوزه فلسفه علم نداشتیم و کریم مجتهدی توصیه می‌کند جوانان کتاب‌های مختلفی در حوزه‌های گوناگون مطالعه کنند.

انتقاد دکتر یحیی یثربی از مواضع روحانی

قای رییس‌جمهور! تکرار مشکلات و آرزوها، هیچ‌گاه راهگشا نبوده است. میلیون‌ها و بلکه میلیاردها انسان از مشکلات وبا و طاعون سخن گفتند و از قحطی و گرسنگی نالیدند، اما راه به جایی نبردند؛ تا آن‌که عده‌ای بیدار شده و با نگاه علمی این مشکل را بررسی کرده و به رفع و دفع آن موفق شدند. شما و ده‌ها مسئول دیگر از وضع بد علوم انسانی سخن می‌گویید و تحول در علوم انسانی را آرزو می‌کنید، اما متأسفانه نمی‌دانید که این کار به نتیجه نمی‌رسد. شما باید اقدام علمی بکنید و مشکل خود را به «مسئله‌» علمی تبدیل کنید، آن­گاه به یاری محققان به نتیجه می‌رسید.

یثربی: مردم قاضیان خوبی برای عدالت اجتماعی هستند

باید بگویم مردم قاضیان خوبی برای تشخیص عدالت در جامعه خودشان هستند، مانند انتخابات که جلوه داوری مردم است که مردم کسی را برکنار و دیگری را به روی کار می آورند واین مفهوم در نظام های سیاسی وجود دارد؛ در اسلام هم تشخیص مردم در مورد فاکتور های اجتماعی مهم است… مردم را نباید در قضاوت‌های اجتماعی دست کم گرفت و نباید منتظر نیروی بیرونی برای تشخیص قضاوت ماند چون مردم هستند که یک جامعه را به وجود می‌آوردند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.