فیلم: عزاداری هیئت باغ گندم یزد

هیئت فداییان ابوالفضل(ع) محله «باغ گندم» یزد یکی از هیئت‌های پرجمعیت و صاحب‌سبک یزد است؛ زمان تأسیس این هیئت، بطور دقیق مشخص نیست ولی بنیان‌گذاری آن را به سال ۱۲۸۰ تخمین زده‌اند. قدمت محله باغ گندم برای اهل یزد بارز است ولی تاریخ دقیق تشکیل هیئت نامعلوم است.

سرعت طوفان در یزد به ۹۴کیلومتر رسید

کارشناس پیش‌بینی هوای یزد گفت: وزش باد شدید که از دیشب تاکنون در یزد ادامه دارد، امروز در ساعاتی به 94 کیلومتر در ساعت رسید.

بزرگداشت شهدا به سبك مسئولين، به سبك مردم

حالا بعداز آن روزهاي پرغوغا و فتنه انگيز، ديدن قبرهايي كوچك و مظلوم و دور از بناي حسينيه كه در برابر حوضهاي بزرگ ميدان به چشم نمي‌آيد، بيننده را به فكر مي‌برد كه چه اتفاقها كه بر سر اين چند وجب جا افتاد… چه دست و پاهايي زدند تا نور حق را كم‌سو كنند. چطور عرض خود بردند و زحمت ما داشتند؛ غافل از اينكه اين ۸ بدن از همان سي و چند سال پيش جايشان را اينجا آماده كرده بودند..

لاریجانی: نگاه مثبتی به مذاکرات دارم

برخی مسائل و مشکلات داخلی از تحریم‌ها نشأت گرفته است اما در طول یکسال اخیر مذاکرات جدی صورت گرفت و ابعاد مسئله اکنون برای دو طرف روشن و رفتار و نیات طرف‌های مذاکره برای ما مکشوف است.

24 مؤسسه به مؤسسات قرآنی افزوده شد

دهمین جلسه هیأت رسیدگی به امور مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت در سال جاری برگزار و طی آن برای 24 مؤسسه موافقت اصولی صادر شد.

تاثیر فیلم‌های عمار از ۱۰۰۰ساعت سخنرانی بیشتر است

ابوالفضل کرمانی نصب، یکی از اکران کننده‌های جشنواره مردمی فیلم عمار در استان یزد است. او طلبه‌ای است که مسئولیت یک مرکز فرهنگی را بر عهده دارد. کودکان و نوجوان اعضای اصلی کانون فرهنگی‌ای هستند که کرمانی نصب در آن فعالیت می‌کند. او می‌گوید در مدتی که جشنواره فیلم عمار برگزار شد، حسینیه‌ منطقه آنها به سینما انقلاب تبدیل شده بود.

آیینه می‌خواهد تا در آن، سر دلبران بینی

هرگاه غذای مطبوع، یا لباس مرغوبی به دستم می­رسید، آن را کنار می­گذاشتم و خطاب به نفس می­گفتم: شرط استفاده از این غذا و لباس به جا آوردن فلان عمل عبادی یا امساک یا شب­زنده­داری است. وقتی آن عمل را انجام می­دادم آن لباس و غذا را به طلاب دیگر می­دادم و خودم از غذای ساده و لباس معمولی استفاده می­کردم و به نفس خطاب کرده می­گفتم: «نباید همیشه تو بر من حاکم باشی و خواسته‌های خودت را به من تحمیل کنی، من هم در مبارزه باید سر تو کلاه بگذارم و غالب شوم

نماینده مجلسی که شوفر اسکانیا شد

مختل شدن پروازهای هوایی و زمینی، دخیل عباس زارعزاده را ناچار به استفاده از ماشین سنگین برای آمدن به استان یزد کرد، در طول مسیر راننده که انگیزه ای برای رانندگی در جاده های برفی نداشت کنار نشست و زارعزاده عهده دار وظیفه رانندگی شد.

گفت و گو با نویسنده سفرنامه رهبری به یزد

از نگاه ما، انسان در این دنیا یک مسافر است و زندگی‌نامه او در واقع یک سفرنامه است. برای همین است که ما ناخودآگاه به سفر و سفرنامه اهمیت می‌دهیم. پرسش مهم این است که با آن که امروزه از امکانات سفر برخورداریم و از طریق رسانه‌های تصویری می‌توانیم به هر کجای زمین سر بزنیم چرا باز به سفرنامه‌های خاص و ادبی علاقه‌ نشان می&zw…

خانواده پویا بر جلد دفتر مشق یزدی‌ها

طرح های خانواده پویا بر جلد دفترهای هزاران دانش آموز یزدی نقش می بندد.   قرارگاه رسانه ای شهید عاصی زاده یزد برای دومین سال اقدام به چاپ و طراحی دفاتر دانش آموزی ایرانی-اسلامی با نام «پویا» کرد. این طرح در موضوعات سبک زندگی اسلامی، اهمیت کسب دانش، نشاط و شادابی خانواده اسلامی و دستاوردهای علمی کشور […]

اخرین اخبار
پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.