یورو؛ طبل توخالی اتحاد مالی

۱۶ سال می‌گذرد از روزهایی که اروپا در سودای رقابت با دلار آمریکا، یورو را به عنوان پول واحد معرفی کرد، اما بحرانی که کشورهای عضو یورو را دومینووار به ورشکستگی می‌اندازد نشان می‌دهد رؤیای اتحاد مالی در فقدان اتحاد سیاسی طبلی پرصدا، اما توخالی است.

تمدید تعطیلی بانک‌های یونان

نشست گروه یورو در خصوص سرنوشت یونان، امروز سه‌شنبه پس از رأی قاطعانه اخیر مردم این کشور به پیشنهادات ریاضتی وام‌دهندگان بین‌المللی برگزار می‌شود و مقامات اروپایی اعلام کرده‌اند طی آن منتظر پیشنهادات جدید از جانب مقامات آتن هستند.

بدهی فرانسه از مرز ۲ هزار میلیارد یورو گذشت

بدهی دولتی فرانسه در سه ماه نخست سال جاری میلادی با ۵۱.۶ میلیارد یورو افزایش به ۲ هزار و ۸۹ میلیارد یورو رسید.

سقوط بی‌سابقه ارزش یورو

نگرانی نسبت به سیاست‌های اقتصادی دولت یونان و طرح افزایش نقدینگی بانک مرکزی اتحادیه اروپا که طی روزهای آینده آغاز خواهد شد ارزش یورو را به پایین‌ترین سطح خود در برابر دلار در ۱۱.۵ سال گذشته رساند.

فروپاشی آمریکا، به سیطره‌ دلار بر اقتصاد جهانی، گره خورده است

اگر مبادلات با پول دوجانبه و چندجانبه انجام پذیرد، تسویه ی دیون نیز به راحتی و به صورت دوجانبه یا چندجانبه انجام می پذیرد و لذا علاوه بر رفع شر و سلطه ی ظالمانه ی دلار و یورو، هزینه ی مبادله نیز به شدت کاهش پیدا می کند.

کاهش چشمگیر نرخ رسمی برخی ارزهای مهم

بانک مرکزی امروز نرخ رسمی ارزها را در حالی اعلام کرد که برخی ارزهای مهم مانند پوند و یورو با کاهش چشمگیر قیمت مواجه بودند.

ارزش لیره ترکیه سقوط کرد

کاهش ناگهانی قیمت لیره پس از آن رخ داد که خبر مربوط به بررسی فساد مالی شماری از مقامات دولت از جمله تجار برجسته افشا شد؛ این امر دولت اردغان را با بزرگترین چالش در طی ۱۱ سال گذشته روبرو کرده است.

دلار کاهش و یورو افزایش یافت

بنا به اعلام بانک مرکزی نرخ دلار آمریکا، فرانک سوئیس، روپیه هند، یک صد ین ژاپن نسبت به روز گذشته اندکی کاهش و یورو، پوند انگلیس، کرون سوئد، لیر ترکیه و یوآن چین افزایش یافت.

قیمت دلار کاهش و یورو افزایش یافت

نرخ دلار نسبت به روز گذشته اندکی کاهش و یورو افزایش یافت.

نرخ دلار افزایش، یورو کاهش یافت

براساس جدترین نرخ ارزهای اعلام شده نرخ دلار آمریکا افزایش و یورو اندکی کاهش یافت.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.