بازیابی اقتدار ایرانی در شعر

میرشکاک گفت: محمدی مهم‌ترین اکسپرسیونیست بعد از انقلاب است. وی در ادامه شعری از اشعار محمدی را خواند و آن را نقد کرد و با اشاره به صنعت شعری وی گفت: کسی شعر مدرن را می‌فهمد که مکاتب مدرن را بشناسد.

میرشکاک: دیگر بس است!

یوسفعلی میرشکاک، شاعر و منتقد ادبی با توجه به سابقه فعالیت‌هایش در حوزه هنری و برگزاری کارگاه‌های آموزشی ضمن انتقاد از سیستم مدیریت فرهنگی، گفت: دیگر بس است.

هنر و رسانه همه جهان را قبضه کرده‌اند

یوسفعلی میرشکاک گفت: تمدن غربی با هنر آن به دنیا تحمیل شده است و هنر و رسانه در معیت یکدیگر توانسته اند همه جهان را قبضه کنند.

تفکر درباره شعر معاصر کم‌یاب شده است

محمد مهدی سیار در نشست بررسی کتاب «نیست انگاری و شعر معاصر» درباره این اثر میرشکاک گفت: متاسفانه در میان فیلسوفان، تفکر درباره هنر معاصر و شعر معاصر کم‌یاب و یا نایاب است اما میرشکاک در اندیشه فلسفی به سراغ شعر رفته است.

نقد تازه‌ترین اثر میرشکاک در «عصر اثر»

«نیست­ انگاری و شعر معاصر» که آخرین اثر پژوهشی منتشرشده از یوسفعلی میرشکاک است؛ دوشنبه ۲۶ مرداد در موسسه­ فرهنگی هنری شهرستان ادب نقد و بررسی می‌شود

انتقاد میرشکاک از مخاطبان شهید آوینی

یوسفعلی میرشکاک معتقد است: همه اهالی هنر و اندیشه می‌دانند هنر بی‌تعهد محال ممکن است و بر سر این دعوا می‌کنند که چرا تفسیر آن‌ها در هنر بیان نمی‌شود و این دعوا را در ذیل شعار‌هایی مانند «هنر برای هنر» پنهان می‌کنند.

مگر هوای طهران آلوده است؟

دیگر این‌که ضدانقلاب و اذناب استکبار جهانی می‌گویند آلودگی هوا از بنزین چینی است و این دروغ از سر آن سودا، راست کرده‌اند که هوای بنزین امریکایی در دل دارند و این نیز صورت نبندد که حضرت ختمی مرتبت (صلواه‌الله علیه و آله و سلم) در باب امریکا هیچ نفرموده‌ ولکن در باب چین گفته‌اند:«اطلبوا العلم ولو بالصین».

همیشه بار زمین بر دوش اعتماد تو خواهدماند

میرشکاک در یکی از اشعاری که با موضوع «بسیج» سروده است، دست نوازش خدا را بر سر این پایگاه پر توان انقلاب می‌بیند.

تجلیل از محمدرضا سهرابی‌نژاد در شب شاعر

محمدرضا سهرابی‌نژاد مانند بسیاری از دیگر شاعران انقلاب در قالب‌های گوناگون غزل، رباعی، دوبیتی و حتی شعر سپید ذوق‌آزمایی کرده است اما بیشتر به رباعی‌سرایی اشتهار دارد. رباعیات او با الهام از فرهنگ سنتی و ادبی شاعر، حوادث روز انقلاب را به تصویر می‌کشد. تاثیر هویت‌های ملی و اسلامی در آثار او همچون دیگر شاعران انقلاب پیداست.

بررسی«نزاع بر سر کارآمدی»در سوره اندیشه

هفدهمین شماره مجله سوره اندیشه ویژه مهر و آبان 93 با طرح بحث نزاع بر سرکارآمدی و انتشار مقالات اندیشه‌ورزان و اساتید فلسفه منتشر شد.