تذکر امام به موسسه تنظیم و نشر آثار امام

آیا مدرسین محترم که ستون انقلاب در حوزه های علمیه بوده اند – نعوذ بالله – به اسلام و انقلاب و مردم پشت کرده اند؟ مگر همانها نبودند که در کوران مبارزه حکم به غیر قانونی بودن سلطنت دادند؟ مگر همانها نبودند که وقتی یک روحانی به ظاهر در منصب مرجعیت از اسلام و انقلاب فاصله گرفت، او را به مردم معرفی کردند؟‌ اگر خدای ناکرده اینها شکسته شوند چه نیرویی جای آنان را خواهد گرفت؟ آیا ایادی استکبار، روحانی نماهایی را که تا حد مرجعیت تقویت نموده است، فرد دیگری را بر حوزه ها حاکم نمی کند؟

آیت‌الله صانعی از مواضعش عقب نشست

و چگونه می اندیشند که رژیم صهیونیستی اسرائیل توان حمله به یک کشور بزرگ و قدرتمند همچون ایران را دارد، حال آنکه در برابر گروه کوچکی از فرزندان معنوی امام خمینی (سلام الله علیه) در لبنان توان مقاومت نداشته و با شکستی رسوا و مفتضحانه روبرو گشت.

وقتی آقای‌صانعی مواضع انقلابی داشت +تصاویر

پس از مذاکرات ژنو و زمزمه ضرورت برقراری ارتباط ایران با آمریکا در برخی از رسانه‌ها، آیت الله صانعی نیز در این باره اظهار نظری کرده‌اند که در مقایسه با دیدگاه‌های ایشان در گذشته تناقض کامل وجود دارد.

معرفی کتاب «بازخوانی دیدگاه های سیاسی و فقهی آیت الله صانعی»

کتاب «بازخوانی دیدگاه­های سیاسی و فقهی آیت الله صانعی» کتاب نسبتاً جامع و یک اثر خواندنی بوده که در روشن کردن تناقضات فکری، رفتاری و گفتاری آیت الله صانعی در ذهن خواننده مؤثر است، گرچه شاید در برخی موارد جزئی بتوان به مطالب آن ایراداتی را وارد دانست.

بالاترین: آقای صانعی علیه ایران دستور جهاد بده!

سايت صهيونيستي «بالاترين» از صانعي خواست عليه جمهوري اسلامي دستور جهاد بدهد!

توهین بی شرمانه کروبی به مردم

عده ای از مواجب بگیران در ۱۴ خرداد و شکستن حرمت بیت امام در کنار مرقد ایشان را دیدیم و سیل محکومیت این فعل ابلهانه از سوی مردم و علمای بزرگ و مراجع تقلید را هم به نظاره کردیم. در مقابل واکنش مردم و علما اما یک روزنامه که حریمی اهریمنی دارد و هیچ چارچوب و حد و مرزی برای گستاخی و فحاشی قائل نیست همچون گذشته در دفاع از رفتار اوباش پیاده نظام، به توهین مضاعف به نوه امام پرداخت گویی بدان دلیل که جرم آن عزیز ایستادن در کنار ملت بود. بسیج مردمی کارش به کجا رسیده است که ساعت سه و نیم نیمه شب بیوت مراجع را غارت می‌کند؟

مشكلی به نام دوستان فاقد بصيرت!

بايد به اين دوستان ناآگاه خود تذكر بدهيم كه نتيجه رفتار شما نه تنها دفاع از ولايت و رهبري نيست، بلكه با توجه به نصايح و رهنمودهاي پي‌درپي رهبر معظم انقلاب، متاسفانه گاهي عكس سفارشات رهبري است. چرا كه ايشان در خطبه‌هاي روز 14 خرداد با ذكر خاطره‌اي از امام راحل، به ما يادآوري كردند كه حتي در برخورد با دشمنان خود هم تقوا و انصاف را مدنظر داشته باشيم: «من ميخواهم عرض بكنم به جوانان عزيزمان، جوانهاى انقلابى و مؤمن و عاشق امام، كه حرف ميزنند، مينويسند، اقدام ميكنند؛ كاملاً رعايت كنيد …

دیروز در قم چه گذشت؟

شنيده‌ها حاكي از آن است كه منازل اطراف بيت صانعي و منتظري به يك ديگر مرتبطند و به همين وسيله كروبي از منزل صانعي به منزل فرزند منتظري منتقل مي‌شود و از آنجا به يكي ديگر از ساختمان‌ها؛ و حوالي ساعت 3:35 دقيقه صبح به وسيله اتومبيل ناشناس مي‌گريزد. پس از اين فرار مخفيانه برخي از جمع معترض در حدود ساعت 5:10 در حالي كه تصور مي‌شد كروبي هنوز در خانه‌ی صانعي مخفي است به اين منزل هجوم مي‌برند و اقدام به تخريب اموال مي‌كنند. برخي شنيده‌ها نيز حاكي از آن است كه در پي اعتراض برخي از علما و مراجع عظام، دفتر مرحوم منتظري با حكم دادگاه وي‍ژه روحانيت پلمپ شد.

اقدام روزنامه مسیح مهاجری حوزه‌های علمیه را به خشم آورد

همچنان که می‌دانید جامعه محترم مدرسین حوزه علمیه، عدم صلاحیت جناب آقای یوسف صانعی را برای مرجعیت اعلام کرده است و جنابعالی در شماره دیروز روزنامه، ایشان را در ردیف مراجع معظم تقلید مطرح کرده اید و با درج عکس ایشان در آن روزنامه به عنوان مرجع تقلید، عملا در مقابل نظر جامعه محترم مدرسین و قاطبه طلاب و فضلا موضع گیری کرده‌اید

روايتي از يك انتخاب‌

بعد از رحلت حضرت امام خميني، براي تصميم گيري در مورد امر رهبري مجلس خبرگان اجلاسيه فوق العاده اي را در ساعت 15 روز 14 خرداد 1368 تشكيل داد. نخستين موضوعي كه در دستور كار اجلاسيه فوق‌العاده مجلس خبرگان قرار گرفت، بررسي مسئله استعفاي آقاي منتظري از سمت قائم‌مقامي بود. هر چند در اين باره امام راحل نظر قطعي خود را قبل اعلام كرده بودند و ديدگاه ايشان براي اعضاي خبرگان، محترم و معتبر بود، اما، اين مسئله بايد از طريق رسمي خود انجام مي پذيرفت تا نمايندگان مجلسي كه خود آقاي منتظري را به عنوان قائم مقام رهبري انتخاب كرده بودند به موضوع استعفاي وي رسميت مي بخشيدند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.