ژئوپارک قشم در انتظار کارت سبز یونسکو

قایق‌های فایبرگلاس جنگل حرا جای خود را به قایق‌های چوبی می‌دهد تا با فضای این جنگل همخوان شوند همچنین ساختمان مشرف به جنگل در جزیره قشم نیز به تماشاگه حرا تبدیل می‌شود.

یونسکو هیچ فعالیتی در مهدکودک‌ها ندارد

سعدالله نصیری قیداری در واکنش به خبری مبنی بر وجود پنج هزار مهدکودک تحت نظارت یونسکو گفت: ما به عنوان کمیسیون ملی یونسکو هیچگونه فعالیتی در حوزه دانشگاه‌ها، مدارس و مهد کودک‌ها با نهاد یونسکو نداریم.

۱۲۵ میراث ملی ثبت شده پرونده ندارند!

۱۲۵ اثر ملی در دولت گذشته به فهرست میراث فرهنگی ایران اضافه شده اند اما برای هیچ کدام از آنها پرونده ای تهیه نشده است. برخی از این پرونده ها برای ثبت جهانی نیز به یونسکو فرستاده شده اند.

آمریکا حق رای در یونسکو را ندارد

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران گفت:سی و هفتمین اجلاس یونسکو در حالی به پایان رسید که آمریکا به دلیل عدم پرداخت حق عضویت و تلاش برای ضعیف‌کردن یونسکو و بی‌خاصیت‌کردن آن حق رای نداشت.

ایده ظریف در نشست سران یونسکو

وزیر خارجه ایران با تاکید بر نقش فرهنگ به عنوان توانمندساز و محرک برنامه توسعه برای دوران پس از سال ٢٠١۵، ایده «هم‌افزایی فرهنگی» را مطرح کرد.

نامگذاری سال ۲۰۱۳ به نام بوعلی سینا

در پیام مدیرکل یونسکو که در همایش یکهزارمین سال تألیف کتاب قانون ابن‌سینا قرائت شد، اعلام شد سال ۲۰۱۳ میلادی به نام شیخ‌الرئیس بوعلی سینا نامگذاری شده است.

نامه اعتراض «نجفی» به یونسکو

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نامه‌ای به مدیرکل یونسکو، با اشاره به از بین بردن کاشی های چند صد ساله پارسی زبان مقبره نظامی نسبت به سیاست پارسی زدایی کشور آذربایجان اعتراض کرد.

یونسکو رژیم صهیونیستی را محکوم کرد

سازمان علمی،فرهنگی و آموزشی سازمان ملل متحد (یونسکو) با تصویب شش قطعنامه،اقدام رژیم صهیونیستی در جلوگیری از بازرسی از 18 مکان قدیمی در بیت المقدس اشغالی را محکوم کرد.

کاخ گلستان ثبت جهانی شد

کاخ گلستان در سی و هفتمین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو به ثبت جهانی رسید.

یونسکو قبرستان بقیع را ثبت نمی‌کند؟!

علی رغم تبلیغات متعدد برای جمع آوری امضاهای اینترنتی به منظور ثبت جهانی قبرستان بقیع در یونسکو، یک مقام رسمی در ثبت میراث فرهنگی اعلام کرد: ثبت جهانی آثار در یونسکو با این روش غیرممکن است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.