درخواست جدید آژانس برای بازجویی از دانشمندان نظامی

آژانس بین المللی انرژی اتمی اخیرا از دولت ایران خواسته تا شرایطی برای برگزاری نشست مشترك میان بازرسان آژانس و برخی كارشناسان حوزه هسته ای و نظامی كشور فراهم كند.

دیگر در هیچ سطحی از پارچین بازدید نمی‌شود

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: حضور آمانو در پارچین یک بازدید بود نه بازرسی و دیگر هم هیچ بازدیدی در هیچ سطحی از پارچین صورت نمی‌گیرد.

بازرسی غیرتشریفاتی آمانو از تاسیسات پارچین

یوکیا آمانو روز یکشنبه از تاسیسات نظامی پارچین بازدید کرد. وی به همراه تره واریورانتا معاون امور پادمان آژانس، صبح روز یکشنبه 29 شهریور 1394 (20 سپتامبر 2015) از پارچین بازدید کرده است. اطلاعات موجود نشان می دهد این بازدید به هیچ وجه تشریفاتی نبوده و به منظور تایید چشمی برخی پدیده های خاص در پارچین صورت گرفته است.

ایران از حداقل خدمات آژانس محروم بوده است

در حالی که بیماران ایران نیاز به رادیودارو داشتند، کشور بلژیک رادیودارو را قطع کرد، من به‌عنوان متخصص پزشکی هسته‌ای می‌دانم که مدتهای مدیدی 130 مرکز هسته‌ای کشور تعطیل شده بود. زمانی سوخت 20 درصد راکتور تهران رو به پایان بود و وضعیت نامطلوبی داشت اما آژانس در آن زمان به ما کمکی نکرد و مجبور شدیم خودمان سوخت را تأمین کنیم، البته مسائل متعددی وجود دارد اما به‌دلیل ضیق وقت از آن‌ها عبور می‌کنیم.

رایزنی آمانو در تهران برای بازجویی از دانشمندان هسته‌ای

یک رسانه آمریکایی که به انتشار اخبار جهت‌دار علیه ایران شهرت دارد مدعی شده سفر «یوکیا آمانو»، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران با هدف جلب حمایت برای مصاحبه با دانشمندان ایرانی در چارچوب تحقیق درباره موضوع ادعایی «ابعاد نظامی برنامه هسته‌ای ایران» یا PMD انجام می‌شود.

آمانو این هفته به تهران می‌آید

علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران روز دوشنبه گفت یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی این هفته به تهران می‌آید.

اطلاع از جزئیات توافق هسته‌ای در دیدار با آمانو

دو سناتور ارشد آمریکایی در بیانیه‌ای اعلام کرده‌اند هدف آنها از دعوت از مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، آگاهی از جزئیات توافق هسته‌ای است.

صالحی: آنچه با آمانو امضا کردم محرمانه نیست

رئیس سازمان انرژی اتمی در ادامه در خصوص اظهارات کری که در کنگره گفته بود زمانی که قلب راکتور اراک را درآورند محل آن را بتن می ریزند، گفت: همین موضوع سبب شد دوستان ما به جای اینکه متن برجام را بخوانند اظهارات کری را مبنا قرار دهند این در حالی است که شما فرض کنید که یک چاله ای را در زمین کنده اید و جایی است که می خواهید قلب راکتور را بگذارید، شما در این چاله یک تانکر فولادی می گذارید و اتفاقی که قرار است بیفتد این است که ما این تانکر را در می آوریم و آن را کنار می گذاریم .

آمانو پنج‌شنبه به تهران می‌آید

منابع غربی بامداد روز چهارشنبه از احتمال سفر یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران خبر دادند.

متن گزارش جدید آژانس درباره برنامه هسته‌ای

گزارش یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای درباره برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران در سال جدید میلادی روز گذشته (پنجشنبه) منتشر شد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.