رژه‌ی آمریکایی‌ها در دوازده بهمنِ تبریز!

در روز روشن و در مقابل دیدگانِ متحیرِ مردم، انقلابِ مردم را تحریف می‌کنند و بعد هم می‌نشینند و شیرینی‌اش را می‌خورند. «تحریف می‌کنند»، البته تعبیر بسیار نرم و کم انرژی‌ای است در نسبت با عمق فاجعه! محض رعایت آدابِ نوشتن است که از این ترکیب استفاده می‌کنیم. وگرنه باید می‌گفتیم «انقلاب مردم را می‌دزدند»!

برنامه ویژه ساواک برای ورود امام + اسناد

شاه که از ایران رفت، حرف و حدیث‌ها درباره ورود امام به ایران بالا گرفت. این تصمیم امام به گوش بختیار و ساواک هم رسیده بود. عوامل رژیم شاه شایعات مربوط به ورود امام را می‌شنیدند و برای مقامات بالادستشان درباره آن می‌نوشتند.

روایت سردار جعفری از ۱۲ بهمن

جایی که من پست می‌دادم با محل استقرار و سخنرانی امام حدود هشتاد متر فاصله داشت. از آنجا کاملاً می‌توانستم افراد داخل جایگاه را ببینم. آقایان صدوقی، مطهری، مفتح، و ناطق‌نوری از افراد حاضر در جایگاه بودند. بعد از جلوس امام خمینی در جایگاه، آیت‌الله صدوقی بیشتر از بقیة افراد مردم را به نظم و آرامش دعوت می‌کرد. ایشان با لهجة شیرین یزدی از مردم می‌خواست سرِ جای خودشان بنشینند تا امام هر چه زودتر بتواند سخنرانی‌اش را شروع کند.

آنچه امام درباره وعده «آب و برق مجانی» به محرومین گفت

وظیفه انقلاب، بیش از رشد مادی مردم، رشد معنوی آنان است. در حقیقت امام به خاطر این که مبادا این قبیل وعده‌های دولتی، انقلاب اسلامی را به انقلابی صرفا مادی و با اهدافی مادی تبدیل کند، مصوبه دولت موقت را اینچنین تصحیح می‌کند که دلخوش به این نباشید که آب و برق مجانی می‌شود!

ویژه برنامه‌های فردا، ۱۲بهمن

رئیس ستاد دهه فجر استان تهران ویژه ‌برنامه‌های سالروز ورود تاریخی امام خمینی‌(ره) و ایام‌الله دهه‌فجر را تشریح کرد.

همه روزهای خدا: از 15 خرداد 42 تا 9 دی 88 + اینفوگرافی

هر واقعه ای که در آن، خروج از ظلمت به نور باشد، ظرف وقوع آن واقعه، یوم الله خواهد بود. بر همین اساس که امام خمینی(ره) روز بیست و دوم بهمن را یوم الله نامیدند. چون در چنین روزی مردم ایران از ظلمت طاغوت رها گشت. عاشورا یوم الله است. روز غدیر خم یوم الله است.