تزویر در کنار زور دو ابزار استکبار برای تحمیل اراده بر ملت‌ها است

غلامعلی حداد عادل در آیین ۱۶ آذر اظهار داشت: این هجوم افتخارآمیز مردم ما برای زیارت کربلا و پیاده رفتن از نجف تا کربلا یک اخلاصی به ساحت امام حسین(ره) است و پیامی نیز به استکبار دارد که آنان بدانند ملت ایران همچنان حسینی است و دنباله‌رو راه خمینی(ره) است.

روحانی: من خواهش می‌کنم دولت را نقد کنید!

دانشجو باید منتقد،‌دیده‌بان و ناظر باشد. اگر نگذاشتند دانشجو انتقاد کند، لااقل نسبت به دولت انتقاد کند. دیوار دولت فعلا” از همه کوتاه‌تر است. هر کسی به هر بهانه‌ای از گوجه فرنگی گرفته تا مسائل هسته‌ای دولت را نقد می‌کند. دولت به انتقاد دلسوزانه و شرافتمندانه افتخار می‌کند، زیرا بدون نقد ما نمی‌توانیم پیشرفت کنیم. انتقاد، علم و پژوهش دو روی یک سکه هستند.

بسیج دانشجویی هم از حضور در برنامه روحانی انصراف داد

ما به احترام جمهوریت نظام و رئیس جمهور قانونی کشورمان علیرغم اینکه دوستانمان اطلاع داده بودند که سخنرانی ما زینت المجلس خواهد بود،‌ آمادگی خود را برای سخنرانی در حضور رئیس جمهور اعلام کردیم. اما شب گذشته به یکباره زمان سخنرانی ما را کاهش دادند که این بی‌احترامی به جامعه دانشگاهی است. بر همین اساس شورای بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران به این نتیجه رسید که در یک فرصت مناسب‌تر نقطه نظراتمان را به ایشان بیان کنیم.

۱۶ آذر سال ۳۲ چگونه رخ داد؟

روز ۱۶ آذر ۱۳۳۲ نیروهای امنیتی به دانشکدۀ فنی دانشگاه تهران یورش بردند و ۳ دانشجوی این دانشگاه به نام‌های آذر(مهدی) شریعت‌رضوی، مصطفی بزرگ‌نیا و احمد قندچی شهید و عده‌ای مجروح و بازداشت شدند.

اعتراض دانشجویان به روحانی: اجازه بدهید سخن بگوییم

روندی که امسال نیز شاهد آن هستیم هر چند که قابل انتظار بود، اما برای دولتی که خود را طرفدار آزادی بیان می داند مایه تاسف است. دولتی که با استفاده از تمام تریبون ها به تبلیغ چهره ی انتقاد پذیر خود می پردازد، اما دو سال است که فضای انتقاد را بر اتحادیه های دانشجویی بسته است.

سران فتنه در تدارک فتنه جدیدی بودند

جریان تحریمی و جریان تکفیری دو لبه یک قیچی هستند و آمریکا فکر می‌کند می‌تواند ما را شکست دهد، اما باید به صراحت گفت که ما با نرم‌افزار انقلاب اسلامی، آمریکا را حتی در سخت‌افزار شکست داده‌ایم و امروز آنان با تمام توان آمده‌اند تا ما را نسبت به حقیقت خود دچار تردید کنند.

روایت کیهان از سخنرانی شریعتمداری در شریف

شعارهای شما سبب شد تا من این سخنان را که نمی‌توانستم در یک سخنرانی با وقت محدود بیان کنم، به صورت کپسولی و فشرده در اینجا برملا کنم و باعث خجالت حامیان فتنه بشوم. شما باید راه خودتان را از فتنه‌گرها جدا کنید. این به نفع شماست که با طناب پوسیده آنها به ته چاه نروید.

چه زمانی عرصه سیاست «پدرسوخته» می‌شود؟

امام فرمود والله اسلام همه اش سیاست است اما همین الان تبلیغات دینی ما حقیقت اجتماعی و سیاسی اسلام را نشان نمی دهد تزکیه نفس بسیار اهمیت دارد و کسی بخواهد راهبه باشد باید بر خط اول به میدان رود اما …

سران فتنه آزاد شوند، اصلاح‌طلبان آنها را می‌کشند

مدیر مسئول روزنامه کیهان، گفت: اگر سران فتنه آزاد شوند، اصلاح‌طلبان آنها را هم مثل ندا آقاسلطان می‌کشند.

حاشیه‌های روز دانشجو در دانشگاه امیرکبیر+فیلم و عکس

مراسم روز دانشجو در دانشگاه امیرکبیر مانند هر سال با حاشیه هایی همراه بود.