پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

ملت ایران باید مراقب حرکات دشمن باشند

رهبر معظم انقلاب در پی حوادث ۱۸ تیر سال ۱۳۷۸ در پیامی تاکید کردند: ملت بزرگ ایران مخصوصاً جوانان عزیز باید در کمال هوشیاری مراقب حرکات دشمن باشند.

برای شهید گمنام حوادث ۲۰ تیرماه

ذکر این نکته ضروری است که برخی به دنبال فراموشی فتنه 78 و 88 و آشوب آفرینی های آن سالها هستند. به نظر می رسد فراموشی شهدای آن ایام و فراموشی و نسیان التهاب آفرینی ها ازموارد خطرناکی است که در پشت خود افکار پلید و خطرناکی را در پی دارد.

بازیگران ۱۸ تیر ۱۳۷۸ چه کسانی بودند؟+عکس

حدود ۱۵۰ نفر از دانشجویان اقدام به راهپیمایی غیر قانونی کرده و سپس با تحریکات عده‌ای از عناصر افراطی از کوی دانشگاه خارج می‌شوند و با سر دادن شعارهایی مراتب اعتراض خود را ابراز می‌دارند که از جمله شعارهای دانشجویان این بود: «طرح سعید امامی ملغی باید گردد»،» مجلس فرمایشی، خجالت خجالت»، «خاتمی‌خاتمی حمایتت می‌کنیم»، آزادی اندیشه، همیشه‌همیشه».

۱۸ تیر روز ادبیات کودک و نوجوان شد

تغییرات اعمال شده در تقویم رسمی کشور برای سال 1392 هجری شمسی از سوی رئیس جمهور و رئیس شورایعالی انقلاب فرهنگی برای اجرا ابلاغ شد.

بازخوانی فاجعه کوی دانشگاه تهران در شماره جدید پنجره

علیرضا زاکانی در سرمقاله پنجره صدو چهل و دو سعی کرده است به ‎دلیل حضور بی‎واسطه‎ در هردوی این حادثه‎‎ها و مواجهه مستقیم با اصل واقعیت آن‎ها، به برخی از ابعاد آن اشاره کند؛ به همین مناسبت نیز پرونده این هفته سرویس «دانشگاه» هم به بهانه بازخوانی ماجرای 18 تیر 78 و 25 خرداد 88 به همین موضوع پرداخته است. در این پرونده روایت‎‎های مختلفی را خواهید خواند و قضاوت نهایی با شماست.

مصطفی معین؛ از فتنه‌ ۷۸ تا محکومیت در فتنه ۸۸

جالب توجه است که در سالگشت حوادث ناگوار ۱۸ تیر ۷۸ حکم مجرمیت و مجازات فتنه گری سال ۸۸ یکی از عوامل بحرانی شدن وضعیت امنیتی کشور در سال 78 صادر می‌شود.

به یاد کسانی که «فتح سنگر به سنگر تا رسیدن به فرماندهی» را در دستور داشتند

حوادث ۱۸ تیرماه تا ۲۳ تیرماه ثمرات گسترده‌ای برای همه ناظران سیاسی داشت. هرچند این حوادث تنها در ۵ روز رخ داد اما پرده از بسیاری از حقایقی برداشت که به واسطه غوغاسالاری رسانه‌های جریان دوم خرداد، مکتوم مانده بود.

كواكبيان: ۱۸ تیر کیلویی چند؟!

آرامش کم نظیر سالروز فتنه 18 تیر مانند ناکامی جریان فتنه در مناسبت های مشابه، آنان را به مقصر معرفی کردن یکدیگر واداشته است. در همین راستا، فعالان اصلاح طلب در گفت‌وگو با شبکه ایران پاسخ‌های جالبی از علت بی‌توجهی افکار عمومی به خواسته های فتنه‌گران عنوان کردند. به گزارش شبکه ایران، روز جمعه‌ سالروز […]

گاف بامزه صدای آمریکا؛ تعطیلی بازار در روز جمعه

تلویزیون صدای آمریکا که تلاش ویژه‌ای را برای انعکاس هر نوع تجمع هر چند کوچک در روز 18 تیر به‌کار گرفته بود، با پیدا نکردن سوژه مورد نظر، از تعطیلی بازار تهران در روز “جمعه” خبر داد.

كتابی تازه درباره كوی دانشگاه

سردار فرهاد نظري، فرمانده انتظامي اسبق تهران بزرگ در زمان حادثه کوی دانشگاه در حال نگارش کتاب کامل خاطرات خود درباره حادثه 18 تیر سال78 و حوادث پس از آن و ماجراهایی که بر وی رفت، است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.