سکوت شیرزاد در قبال قانون‌شکنی‌افراطی‌ها

 «ملاک افراطی‌گری قانون است» این را احمد شیرزاد نماینده مجلس ششم و عضو شورای مرکزی حزب منحل شده مشارکت می‌گوید. پس از آنکه در پی باب شدن مدیحه‌سرایی در رثای «اعتدال»، رفته‌رفته صحبت از افراط و افراطی‌گری هم به نقل محافل تبدیل شد، انتظارات برای تعریف این مفهوم نیز همانند انتظار برای تبیین دقیق مقوله […]

داستان کوتاه: نان و نمک

دوشنبۀ بعد از انتخابات، که چند صد هزار نفر به خیابان‌ها آمدند تا بگویند انتخابات را این اقلیت برده‌اند نه ۶۳ درصد، خیلی زودتر از همیشه به دفترکار ما آمد. جوگیر شده بود، و معتقد بود حکومت جمهوری اسلامی، در حال سقوط است. با این‌که در بازار هم‌کاریم، و هر دو کار آزاد داریم، سنگ‌دلانه و خیلی جدی رو به من کرد و گفت «این‌ها که بروند، شما را معرفی می‌کنیم، اعدام‌تان کنند».

اعتراف یک خبرنگار رسانه‌های غربی: عامل اغتشاش ۲۵ خرداد ۸۸ نفوذی‌های منافقین بودند

ماموران بسیج فقط نظاره گر مردم بودند تا اینکه عده ای از هواداران سازمان مجاهدین خلق با کوکتل مولوتوف به پایگاه بسیج حمله کردند و همین باعث شد که ماموران نیز در پاسخ، تیراندازی کنند.

۱۲ بار برای ساختن “یزدان تفنگ ندارد” دستگیر شدم!

«یزدان تفنگ ندارد» فیلم 3-4 دانشجوی فنی است. برنامه امشب سینماهای کشور هم نیست. به قول بعضی‌ها کشش هم ندارد! ولی دانشجوها برایش دست می‌زنند جانانه! چون خودشان را در آن دیده‌اند؛ سبز، قرمز، آبی، طرفدار اسپانیا، برزیل بچه‌های مشهد، پارک سه دختران و حتی محله امیر آباد!

جشن رونمایی و اکران مستند «یزدان تفنگ ندارد»

پس از انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم، طه رضا دانشجوی دانشگاه شریف و برنده مدال نقره المپیاد فیزیک، نگاهی تازه به اعتراضات مردمی و حوادث پس از آن می اندازد و از اتفاقی که در روز 25 خرداد، یعنی سه روز پس از انتخابات و در جلوی نرده های دانشگاه صنعتی شریف رخ می دهد، شروع می کند…

از نظر آن‌ها گناه او این بود که کشور و انقلابش را دوست داشت

از نظر آن‌ها ایشان یکی گناه سیاسی داشته و آن هم این که کشور و انقلابش را دوست داشته و آدم انقلابی و بسیجی بوده و خوب این از نظر آن‌ها گناه است.

روایت شهید مهدی رجب بیگی، از تلاش ناکام ضدانقلاب در ۲۵ خرداد ۶۰

بعد از راهپیمایی باشکوه مردم در روز 15 خرداد، جبهه متحد ضدانقلاب که علیرغم زمینه سازیهای فراوان اینک خود را در برابر شکستی فاحش میدید بر آن شد تا به هر نحو ممکن به جبران این شکست بپردازد.

گفتگو با بسیجیان؛ حافظان امنیت و قربانیان خشونت

در درگیرى هاى میدان ونك قمه به دست هایى جلو مى‌آمدند و هر كه را مقابلشان بود، مى زدند. باران سنگ بر سر مردم مى بارید. یاد صحنه اى مى‌افتم كه خیلى ها در حال فرار بودند. جوانى وسط ایستاده بود و فریاد مى زد: كجا؟! برگردید اهل كوفه ! كجا هستند همت ها و باكرى ها… برگردید! با همین فریادهاى ایشان تعداد بسیارى حتى از مردم عادى، حتى كسى كه خودش به میرحسین موسوى راى داده بود، برگشتند و به مقابله با آشوبگران پرداختند و از زن و بچه مردم دفاع كردند.

۲۵ خرداد، روز خشونت مسالمت‌آمیز؛ یورش به حوزه ۱۱۷

جنبش سبز بدون افسانه تظاهرات بی خشونت و راهپیمایی سکوت بی معنی است. این از تاریخی ترین تناقض هایی است که در دنیای سیاست اتفاق افتاده است. شنبه پس از انتخابات صحنه حرکت خیابانی برای حمله و تسخیر وزارت کشور و آشوب و اغتشاش سبزها در عمل به وعده «شنبه قیامت می شه» شان بود اما هیچ کدام از صحنه های ثبت شده اغتشاش مثل شکستن شیشه بانکها و آتش زدن اتوبوس و سطل زباله یادشان نماند تا برای فرار از پاسخ گویی به سوالات به همان افسانه جنبش بی خشونت پناه ببرند.

تاریخ شهادت: ۸۸/۳/۲۵؛ محل شهادت: سعادت آباد

صدا و سيما كه تازه همين چند روز پيش حرفهاي امام را پخش كرد: «اگر اشخاصي بدون مجوز وزارت كشور اقدام به تجمع كنند بر همه واجب است با آنها برخورد كنند.» چرا صبر نكردي محسن رضايي و ساير آقايان با نامه نگاري‌هايشان آرامش را به كشور بازگردانند. چرا صبر نكردي خداجويي اراذل را در روز عاشورا ببيني؟

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.