مولوی‌عبدالحمید: محبت اهل‌ بيت از اعتقادات اهل‌ سنت است

از مقام معظم رهبري تشکر مي کنم که به فکر عالم اسلام هستند و براي وحدت امت اسلامي دغدغه دارند و تشکيل مجمع تقريب مذاهب اسلامي از ابتکارات ايشان است که مي خواهند همه مسلمانان در کنار هم قرار گيرند.

عکس: آیت‌الله‌خامنه‌ای در‌میان علمای‌ اهل‌سنت

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در خجسته سالروز میلاد تاریخ سازِ نبی مکرم اسلام و ولادت پربرکت امام صادق (ع) با «جمعی از مسئولان کشور، میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی و گروههایی از مردم» دیدار کردند:

نقد خرافات مشهور درباره میلاد پیامبر(ص)

محمدحسین رجبی‌دوانی استاد تاریخ اسلام خرافات مشهور درباره میلاد پیامبر(ص) از جمله داستان «شق‌الصدر»، سرنگونی‌ بت‌های کعبه، خشک‌ شدن دریاچه ساوه و ماجرای انتخاب حضرت توسط دایه‌اش را نقد کرد.

چرا به امام‌صادق(ع)”شیخ‌الائمه‌”می‌گویند؟

حضرت‌ صادق‌ (ع‌) دارای‌ قلبی‌ روشن‌ به‌ نور الهی‌ و در احسان‌ و انفاق‌ به‌ نیازمندان‌ مانند اجداد خود بود. دارای‌ حکمت‌ و علم‌ وسیع‌ و نفوذ کلام‌ و قدرت‌ بیان‌ بود. با کمال‌ تواضع‌ و در عین‌ حال‌ با نهایت‌ مناعت‌ طبع‌ کارهای‌ خود را شخصا انجام‌ می‌داد، و در برابر آفتاب‌ سوزان‌ حجاز بیل‌ به‌ دست‌ گرفته‌، در مزرعه‌ خود کشاورزی‌ می‌کرد

سخنرانی منتشر نشده‌ از شهید بهشتی

عده‌ای از نویسندگان مسیحی و شرق‌شناسان و اسلام‌شناسان در نوشته‌های خودشان ما را به عنوان محمدانر نام می‌برند؛ پیروان محمد. خوب واضح است که دلیل این مطلب این است که آن‌ها خودشان را کریسلیش و منصوب به کریس و مسیح می‌دانند، یعنی همان‌طور که خودشان را مسیحی می‌شناسند ما را هم محمدانر می‌شناسند و نام می‌برند. در صورتی که ما در کشورهای اسلامی و در میان خودمان، خودمان را هیچ وقت به این نام نمی‌شناسیم. ما همه خودمان را به عنوان مسلم و مسلمان می‌شناسیم؛ پیرو اسلام.

رهبر انقلاب: با هر عامل ضدوحدت مقابله كنید

مسلمانان با هر عامل ضدوحدت مقابله كنند، این یك تكلیف بزرگ برای ماست.هم شیعه باید این را قبول كند، هم سنی.

چرا حضرت محمد(ص)را ابن الذبیحین خوانده‌اند؟

عام الفیل جزو معجزاتی است که خبر از فصل جدیدی برای بشر دارد. داستان اصحاب فیل از جمله داستان­های عبرت­ آموز تاریخ است که به بیدار ساختن گردن­کشان مغرور و نشان دادن ضعف انسان در برابر قدرت خداوند، کمک می‌کند. این حادثه به اندازه­ ای تکان دهنده بود که عرب آن را مبدأ تاریخ خود قرار داد و حوادث خود را با قبل و بعد از آن می­ سنجید.

عکس: جشن زنان حوثی‌ برای ميلاد پيامبر (ص)

در حاشيه اين مراسم، زنان جنبش حوثي شعار «مرگ بر آمريکا» و «مرگ بر اسرائيل» نيز سر مي دادند تا تبري خود از دشمنان را نيز نشان داده باشند.