۹دی ثمره‌ی تقوای اجتماعی مردم بود

حركت 9دی به بركت تقوای اجتماعی مردم صورت گرفت وگرنه در آن وضعیت ایام فتنه، هیچ كسی، نه در خارج كشور و نه در داخل نظام، توقع چنین حضوری از مردم نداشت. قرار بود مراسم خیلی معمولی برگزار شود، اما مردم همه را شگفت‌زده كردند.

چرایی بازخوانی عمق شعارهای مردم در حماسه 9 دی 88

بهانه خروش مردمي نهم دي، حرمت شکني فتنه گران در عاشوراي سال 1388 بود. گستاخي هدفمند عده اي در اهانت و جسارت به قرآن، مساجد، حسينيه‌ها و تكيه‌ها، نذورات، عزاداران و مراسم حسيني، تخريب اموال عمومي، به بازي گرفتن مقدسات مردم و شعار عليه اصل ولايت‌فقيه در روز عاشورا آحاد ملت ايران را متالم و خشمگين کرد.

«9 دی 88» كاملا شبیه صدر اسلام و روزهای اول پیروزی انقلاب بود

رهبر انقلاب اسلامی، حماسه نهم دی را از این منظر كاملاً شبیه صدر اسلام و همچنین روزهای پیروزی انقلاب دانستند و خاطرنشان كردند: در این روز، مردم براساس وظیفه دینی خود به میدان آمدند تا نشان دهند بر خلاف تبلیغات فتنه‌گران، مردم ایران ضمن پایبندی به نظام جمهوری اسلامی از عزم و اراده دینی استوار برخوردارند.

۹ دی حاصل ارتباط عمیق قلبی مردم با رهبر عزیز انقلاب

نماينده جنبش عدالتخواه دانشجويي به ضرورت محاكمه سران فتنه اشاره و تصريح كرد: بايد محاكمه فتنه گران انجام شود تا همان طور كه شهيد بهشتي عنوان كردند، مردم روزي را براي اعدام هاي انقلابي جشن بگيرند.

تأکید بر نقش «مردم» در خلق حماسه‌های انقلاب در گفتار امام و رهبری

نزدیک نه دی است. نزدیک سالروز یک حماسه تاریخی و اما در این میان آنچه به نظر باید همچون ماهیت نه دی حفظ بشود، «مردمی بودن» آن است نه اینکه این حماسه را به روایت دو تا آدم سیاسی روایت کنیم. همان کاری که می‌خواهند با انقلاب پابرهنگان در سال 57 بکنند!

نرم‌افزار چندرسانه‌ای «روز بصيرت» منتشر شد

به مناسبت فرارسيدن 9دی نرم‌افزار چندرسانه‌ای «روز بصيرت» منتشر شد. اين نرم‌افزار چندرسانه‌ای از پنج بخش با عناوين «روزشمار»، «نه دی»، «علمدار بصيرت»، «فتنه» و «مقتدر مظلوم» تشكيل شده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.