فیلم‌های ۹دی خستگی را از تنم بیرون کرد

معاون سیما با درخواست از شبکه‌ها برای تولید سریال در خصوص حماسه ۹ دی، تأکید کرد تماشای سه فیلم تلویزیونی که به این مناسبت ساخته شده‌اند، خستگی را از تنش بیرون کرده است.

به احترام دو سه روزی كه رسانه‌ی ملی انقلابي شد!

در واقع رسانه‌ی ملی با پخش مداوم تیزر جشنواره، پوشش وقایع جشنواره در بخش‌های خبری و تولید و پخش ویژه برنامه‌ی روزانه در شبکه‌ی مستند، سعی کرد جشنواره‌ی «عمار» را همان‌گونه که شایسته‌ی مهم‌ترین رویداد هنری جبهه‌ی فرهنگی انقلاب اسلامی است، پوشش دهد. هر چند، این کمینه‌ی انتظاری است که از صداوسیما در زمینه‌ی حمایت از فعالیت‌های فرهنگی مرتبط با انقلاب اسلامی وجود دارد و بسیاری از حالا منتظر حمایت صداوسیما از آثار «عمار» و سازندگان آنها و استفاده از نیروهای مستعد جشنواره در بخش‌های تولیدی رسانه‌ی ملی هستند.

برخی شاعران بزرگ تعهد نداشتند و دیگران را هم منع می‌کردند

هرگاه شاعران از متن جامعه و در مواقعی که به آنان نیاز بوده خود را کنار کشیدند و همراه نبودند، خداوند بین شعر آنان و استقبال مردم از آن فاصله انداخته است و شنیده نشدند. این قابل محاسبه است و -برای من حداقل- آنقدر روشن و ملموس هست که جای هیچ شکی باقی نمی‌گذارد.

داستان کوتاه: فری

توجه، توجه. امشب آق فری برای خاطر دهمین حبسش جشن سیگار می گیره. همه یک نخ مهمون داش فریدون خودمون.
همه خندیدند. زندانی لاغر مقابل فریدون رفت، دستش را مانند یک گدای حرفه ای کج کرد، ایستاد. فریدون یک بسته سیگار از جیبش بیرون آورد. کف دست او کوبید وگفت:«کوفتتون بشه مفت کِش.»

بازشناسی فتنه 88 و بصیرت‌افزایی برای فتنه‌های آتی

این نرم‌افزار با هدف بصیرت‌افزایی هر چه بیشتر مردم، مقابله با فتنه‌های آینده (فارغ از وارد شدن به هر گونه جانب‌گیری سیاسی) و بررسی نقش مؤثر مقام معظم رهبری در برون‌رفت جامعه از فتنه‌ی سال 88 تولید شده است.

گزارش تصویری: اقدام ابتکاری چند جوان مشهدی برای سالگرد 9 دی

چند جوان مشهدی به طور خودجوش اقدام به برگزاری جشنی برای سالگرد نه دی گرفتند و با خرید کیک و شیرینی این یوم الله را گرامی داشتند.

ویژه نامه اتمام حجت + دانلود

در این ویژه‌نامه که به کالبد‌شناسی فتنه ۸۸ و زمینه‌های حضور تاریخی مردم در روز ۹ دی اختصاص دارد، آثار و گفتارهایی از دکتر علیرضا مرندی، دکتر محمد جواد لاریجانی، دکتر عباسعلی کدخدایی، دکتر پرویز امینی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، محمد حسین صفار هرندی، دکتر غلامحسین الهام، دکتر علیرضا زاکانی، حجت‌الاسلام و المسلمین سید مهدی میرباقری، وحید جلیلی و مهدی محمدی منتشر شده است.

تكاپوي ‌ جريان روشنفكري براي رفو كردن گاف 88

تمام ادعاهایی که جریان روشنفکری در صد سال بعد از مشروطه کرده بودند در این ماجرا نقض کردند. از عقلانیت تا قانون‌گرایی تا دموکراسی. تمام داشته‌های این جریان در فتنه به باد رفت.

۱۴۰دستورالعمل «جین‌شارپ» در فتنه ۸۸

از ۱۹۸ دستورالعمل جین‌شارپ برای انقلاب‌های رنگی و به اصطلاح مبارزه مسالمت‌آمیز و عاری از خشونت بیش از ۱۴۰ مورد آن در ایران اجرایی شد.