پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

فیلم های برگزیده جشنواره عمار وارد بازار شدند

دبیرخانه دائمی جشنواره مردمی فیلم عمار به دلیل استقبال گسترده از اکران های مردمی، به منظور سهولت دسترسی علاقه مندان به فیلم های برگزیده جشنواره عمار بسته ای را شامل برخی فیلم های برگزیده سه دوره گذشته راهی بازار کرده است.

شهید چراغچی میزبان «ننه قربون» شد!

گرامیداشت بیست و هشتمین سالروز شهادت سردار شهید ولی الله چراغچی برگزار شد.

وحید جلیلی: هنر لازمه تاسیس نظام آرمانگراست

اگر حلقه‌هاي جدي نقد شكل بگيرد، نقد به هر دو معنايش هم به معناي ديدن ارزشهاي يك اثر و هم كاستيها و ضعف‌هايش، اگر اين اتفاق بيفتد هم در روحيه دادن به هنرمندان و هم در تبديل دغدغه‌هاي هنري به دغدغه‌هاي فراگير عمومي تاثير خواهد داشت

جوانان؛ موتور حرکتی سیستم رسانه‌ای کشور

در‌اين عرصه جوان‌هاي مؤمن، با طراوت و شاداب و داراي نگاه نو و همت بلند، موتور محرك براي حركت رو به جلو هستند و پيشكسوتان نيز بايد با بيان تجربيات خود و تربيت نيروهاي جديد و كارآمد به‌اين حركت شتاب بيشتري ببخشند. متأسفانه در سال‌هاي گذشته توسط مديران مختلف رسانه‌اي از جمله معاونت‌هاي سينمايي و مديران صدا و سيما‌، حوزه هنري و … نهادها و سازمان‌هاي ديگري كه در‌اين امر دخيل هستند‌، كار برنامه‌ريزي شده و دقيقي براي پرورش نيروهاي جوان حزب‌اللهي صورت نگرفته و حتي در خيلي از مواقع كار براي ‌اين گروه نسبت به ديگران به دلايل مختلف سخت‌تر و داراي مشكلات بيشتري هم بوده است.

فیاض: در جلسه با رهبری رابطه دین و سینما آشکار شد

رهبری بحث جامع و مفصلی را درباره سینما و هرآنچه که به آن مربوط می‌شود فرمودند. بحث‌هایی مانند تاریخ و سینما، سیاست و سینما، هنر و سینما، جفرافیا و سینما، آنقدر این بحث‌ها دقیق، کامل و جامع بود که همه ما مهیج، دربرابر ایشان نشسته بودیم.

بحرانی: بدون هدایت رهبری توان مقابله بادشمن در سینما را نداریم

اگر خودمان راسرباز آقا میدانیم. اگر معتقدیم که ایشان رهبری ما را بر عهده دارند باید به حرف‌هایشان گوش دهیم، از دستوراتشان پیروی کنیم. باید بدانیم بدون عمل به شیوه ایشان و بدون هدایت‌های رهبری، توان مقابله با دشمن را نداریم.

بدون واکسینه، وارد فضای هنری نشویم

نکته‌ای دربیانات رهبری بود که شبهه‌ای مهم را برای همه ما بر طرف می‌کند. سوالی از ایشان شده بود که، آیا بچه‌های انقلاب باید به سینما ورود پیدا کنند یا خیر. این روز‌ها آدم‌های مذهبی زیادی را می‌بینیم که به دلیل اینکه نتوانسته‌اند خودشان را واکسینه کنند، از حوزه سینما خارج می‌شوند.

عباسیان:رهبری توصیه کردند سینماگران حواشی را کنار بگذارند

محمدرضا عباسیان برگزیده جشنواره فیلم عمار گفت: مقام معظم رهبری توصیه کردند سینماگرانی که به اصول انقلاب اعتقاد دارند اما روابطشان دچار چالش شده است، حواشی را کنار بگذارند.

گزارش مشروح از دیدار فیلمسازان جشنواره عمار با رهبری

جشنواره شما عمار است. یک دوران طولانی کار را برای خودتان تعریف کنید. خیلی ازاین حرف ها را می دانیم و قبول داریم. اینها هست منتهی دنیا همین چند صباح ازاول انقلاب تا حالا نیست. دنیا یعنی امتداد و جریان تاریخ. این چند ساله ریزش، رویش و افت و خیز دارید. ازاین تجربه ها برای طراحی آینده استفاده کنید. ما حرکتی را شروع کرده ایم که اول راهیم.

مجموعه‌های هنری غرب از جمله هالیوود کاملا سیاسی هستند

رهبر انقلاب اسلامی در عین حال شرط اصلی ورود تأثیرگذار افراد متدین و انقلابی به عرصه سینما و تأثیر نپذیرفتن از فضای آن را مصونیت سازی برشمردند و تاکید کردند: تنها راه مصون سازی نیز ارتباط مستمر با خدا، بجا آوردن نوافل و تضرع به درگاه الهی است، همانگونه که عمار اینگونه خود را مصون و تزلزل ناپذیر کرده بود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.