برگزیدگان نمایشگاه کتاب بیست و چهارم

در مراسم اختتاميه بيست و چهارمين نمايشگاه كتاب تهران، برگزيدگان اين نمايشگاه معرفي شدند كه اسامي آنها در ذيل مي‌آيد:

بازديد رهبر معظم انقلاب از نمايشگاه بين‌المللی كتاب تهران

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي به منظور بازديد از نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران در اين نمايشگاه حضور يافتند و به بازديد از غرفه ويژه كتاب‌هاي حضرت زهرا‌(س) و كتاب‌هاي چاپ جديد پرداختند.

تصویر: نمایشگاه کتاب تهران تهران؛ 24 سال پیش

نمایشگاه کتاب تهران در آبان سال 66 در موسسه نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد. نمایشگاهی که در اولین دوره برگزاری 700 هزار نفر از آن بازدید کردند.

خاطره‌گویی فتنه، هر روز در نمایشگاه کتاب

بنا بر اعلام این غرفه، هر روزه ساعت ۶ افسران جنگ نرم، به بیان خاطرات خود از فتنه خواهند پرداخت. حضور در این برنامه برای همه امکان‌پذیر خواهد بود.

صدای پای کلمات

ازبین دود و دم و ترافیک شهر خود را به نمایشگاه می رسانم. تهران آنقدر بزرگ هست که وقتی به نمایشگاه می رسی احساس خستگی کنی، اما شوق رسیدن به این دریای کلمات خستگی را ازیادم می برد. قدم هایم تند تر می شود، هنوز به سالن ها نرسیده غرفه های فروش نوشیدنی و خوراکی برایم چشمک می زنند اما عطش دیدار آن یار مهربان بیشتر از آن است که اجازه دهد گلویی تازه کنم.

رئيس نمايشگاه کتاب: نمايشگاه محل پز بدحجابي نيست

معتقدم نمايشگاه‌ها بايد به گونه‌اي باشد كه صرفا يك آوردگاه فرهنگي باشد نمايشگاه محل پز بدحجابي نيست، تعداد معدودي از بازديد كنندگان با حجاب بد در نمايشگاه حاضر شدند از اين امر راضي نيستيم البته غرفه‌داران و متصديان غرفه نسبت به گذشته مراعات بيشتري را مي‌كنند اما باز هم بي‌نياز از تذكر نيستند البته برخي از بازديد كنندگان از روي ناآگاهي و براي تفريح به نمايشگاه مي‌آيند اما نمايشگاه صرفا براي تفريح نيست.

رحماندوست: معرفي دفاع مقدس در لايه‌هاي ادبي بالاترين كار ارزشي است

«مجتبي رحماندوست» در نشست «توسعه فرهنگ ايثار و شهادت» در نمايشگاه بين المللي كتاب تهران اظهار داشت: اكنون در شرايطي هستيم كه ايران اسلامي نياز به تحول بزرگي در منطقه دارد كه رمز پيشرفت آن پاي كار بودن مردم است.

کتاب‌های برگزیده جشنواره‌ های سال گذشته در سالنی اختصاصی

معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با اشاره به نام گذاری سال جدید به نام سال جهاد اقتصادی از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: شعار” ارتقای معرفت دینی وبصیرت فرهنگی” در پرتو سال جهاد اقتصادی سرلوحه برنامه های نمایشگاه کتاب قرار گرفته است.

توصیه‌های رهبر معظم انقلاب؛ چگونه به كتاب‌خوانی عادت كنیم؟

كتابخوانى را بايد جزو عادات خودمان قرار دهيم. به فرزندانمان هم از كودكى عادت بدهيم كتاب بخوانند؛ مثلاً وقتى مى‌خواهند بخوابند، كتاب بخوانند. يا وقتى ايام فراغتى هست، روز جمعه‌اى هست كه تفريح مى‌كنند، حتماً بخشى از آن روز را به كتاب خواندن اختصاص دهند. در تابستان‌ها كه نوجوانان و جوانان محصّل، تعطيل‌اند حتماً كتاب بخوانند. كتاب‌هايى را معيّن كنند، بخوانند و تمام كنند. افرادى كه كار روزانه دارند مثلاً كارمند ادارى، كارگر، كاسب و يا كشاورز هستند وقتى به خانه مى‌آيند، بخشى از زمان را گرچه نيم‌ساعت براى كتاب خواندن بگذارند.

ساعت کار نمایشگاه کتاب اعلام شد

بيست و چهارمين نمايشگاه كتاب تهران 14 تا 24 ارديبهشت‌ هر روز از ساعت 10 صبح تا 8 شب آماده پذيرايي از علاقه‌مندان كتاب است. امكان افزايش ساعت كار نمايشگاه در روزهاي تعطيل وجود دارد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.