چرا دکتر قالیباف؟

وقتی جلیلی و آن دو نفر دیگر با فاصله در رده های بعد همه نظرسنجیها هستند، با رأی ندادن به قالیباف جا را برای نا اهلان و نامحرمانی که امام ما را از سپردن کشور به آنها باز داشته بود باز کرده ایم و بعدها نباید هیچ کس دیگری را بجز خودمان سرزنش کنیم که چرا چنین شد و چرا رهبر تنها ماند.

«ارزش نمادینِ» رأی خود را تباه نکنیم

چرا از روز ثبت نام «دکتر سعید جلیلی» تا امروز شدیدترین حجم تبلیغات رسانه‌های آمریکایی و اروپایی و صهیونیستی علیه او بوده است؟ اگر واقعا عملکرد «جلیلی» موجب تضعیف ایران شده باشد، که طبعا آنها باید از نامزدی او خوشحال باشند! چه نیاز به این حجم عملیات تخریبی؟ چرا نمی‌گویند که این «مقاومت» و سیاست «تهدید زدایی» موجب شد سایه جنگ، برای همیشه از سر کشور دور شود؟

چرا دکتر حداد عادل؟

با توجه به شرایط موجود عرصۀ انتخابات، یعنی تعدد و تکثر کاندیداها و خصوصاً عدم اجماع مخالفان اصولگرایی بر گزینۀ واحد، می­توان بدون دغدغه نتیجه و پراکندگی احتمالی آرا، گزینۀ اصلح را تبلیغ و ترویج کرد.

چرا دکتر حداد عادل؟

این مهم را با انتخاب آقای دکتر حدادعادل به تحقق نزدیک‎تر می‎دانم و این تصمیم را نفی سایر نامزد‎های اصول‎گرا خصوصا برادر بزرگوارم آقای دکتر جلیلی نمی‎دانم علاوه‎بر این‎که همچنان‎که در سطور قبل بیان داشتم «فعلا» با عنایت به آرایش صحنه و نبود تهدیدی برای جهت‎گیری اصول‎گرایانه کشور، هیچ حجتی برای تنازل ندارم و وظیفه‎ام انتخاب اصلح است.

چرا دکتر جلیلی؟

به نظر من جلیلی آدم عمیقیه از خودش هویت و استقلال شخصیت داره و به چیزی که میگه اعتقاد داره. جلیلی از این آدمهایی هست که میتونی باهاش مناظره کنی و گرچه باهاش مخالف باشی اما لذت ببری که چقدر تو فیلد خودش عمیق وارد شده.

چرا دکتر قالیباف؟

من قالیباف را فردی معتدل و مودب می‌دانم. اختلافات جناحی برای او تبدیل به پدرکشتگی و نزاع حق و باطل نمی‌شود. حتی درباره وقایع ۸۸، در حالی بخشی از حزب‌الله او را متهم به سکوت می‌کنند که وی یکی از افرادی بود که مسئولیت مذاکره با میرحسین، کروبی و هاشمی را داشته است. چنین موقعیتی برای تامین منافع نظام جز به دلیل ادب، متانت و تعادل او به دست نمی‌آمد.

چرا دکتر جلیلی؟

یکی دیگر از دلایل پدیده شدن جلیلی اطمینان رای دهندگان از پشتوانه علمی و عقبه کارشناسی مرتبط با مدیریت کشور از نوع غیر سکولار آن برای جلیلی است.مردم می دانند رای به جلیلی رای به یک فرد یا یک گفتمان مقطعی نیست بلکه رای به یک عقبه علمی در اندازه یک دانشگاه با هزاران فارغ التحصیل در رشته های کاملا مرتبط با مدیریت کشور است که در سه دهه گذشته گره های بسیاری را از مشکلات کشور گشوده اند.

چرا دکتر جلیلی؟

مسئولیت ریاست‌جمهوری، یک جایگاه عالی مدیریتی است، لذا متصدی آن بیش از همه‌ی مهارت‌ها، نیازمند مهارت ادراکی بالاست، چرا که روزانه با مسایل پیچیده و پرابهام متعددی روبروست که باید در مورد آن‌ها تصمیم مقتضی را اتخاذ نماید. مبتنی بر این نگاه، وقتی سئوال از توان‌مندی یک فرد برای احراز مسئولیت ریاست‌جمهوری می‌شود، بیش از هر چیز دیگر باید توان‌مندی ادارکی وی مورد بررسی و مداقه قرار گیرد.

چرا دکتر قالیباف؟

قالیباف به جای ایجاد ساختار های موازی نظارتی که خود می تواند در تشدید فساد و کاهش بهره وری یک نظام اداری موثر باشد با بهره گیری از نظارت مردمی بدون افزایش قابل توجه نیروی انسانی و ساختاری، شبکه ای نامحسوس به تعداد تمام شهروندان ایجاد کرده است. 137 شهرداری و 197 نیروی انتظامی از این دست است.

چرا دکتر جلیلی؟

و آن چه این روزها پیش روی ما است باز از هم‌این اصناف است، به علاوه‌ی کسانی که زمانی در ساختارهایی حوزوی با فقه مأنوس بوده‌اند و در فضای عملی آن را آزموده‌اند. یعنی در جبهه‌ی یاران انقلاب اولین ملاک در انتخاب رئیس جمهور نسبت او با امر فقاهت است و به بیان ساده‌تر میزان هم‌زبانی او با امام مجتهد امت.