کاش که بر نمی گشتی…

در مورد فيلمنامه به عنوان اساس كار بعيد مي دانم فيلم اصلا فيلمنامه اي داشته باشد. جريان ساده و سطحي فيلم مي خواهد همان شعر خيام را كه “دوزخ شرري ز آه بيهوده ماست…” و در ابتدا و انتها روي ان تاكيد مي كند، در ذهن مخاطب تداعي كند و مروج نوعي الكي خوشي پوچ و بيهوده باشد

سر به مهر، بي ادعا

سر به مهر فيلمي است كه همان موضوع هميشگي يعني نماز را اين بار به زبان ديگر و از زاويه جديدي مطرح ميكند و اصلا شعار نمي‌دهد، فيلمي كه با پرداختن به دغدغه هاي جوان امروزي براي نزديك شدن و قرار با خداي خود در جامعه مدرن بسيار مورد توجه قرار گرفته است.

«تنهای تنهای تنها»، فیلم برتر از نگاه جنبش عدالتخواه دانشجویی

هیئت داوران جنبش عدالتخواه دانشجویی، فیلم «تنهای تنهای تنها» ساخته احسان عبدی را به عنوان فیلم برتر بخش تجلی اراده ملی جشنواره فیلم فجر انتخاب کرد.

هیس… فمینیست خوب است، قصاص بد!

داستان می‌خواهد از تجاوز به کودکان، عدم توجه به مسائل جنسی در کودکی از جانب والدین و معلمان، خلأهای موجود در قانون مجازات اسلامی و عدم نظارت بر مستخدمین مجتمع‌های ساختمانی، بگوید و این مسائل را بهانه‌ای قرار می‌دهد برای پیشبرد فیلم‌نامۀ قوی‌اش تا در نهایت حکم قصاص را به چالش بکشد.

ماجرای طلاهای «استرداد» جنجالی شد

بحث در مورد «استرداد» بهترین فیلم جشنواره فجر امسال بالا گرفته است.عده‌ای از تاریخ شناسان ادعای تاریخی فیلم در بازپس‌گیری غرامت ایران از روسیه در جریان جنگ جهانی دوم را زیر سوال برده‌اند.

جشنواره فمینیستی سی و یکم؟!

در سرزمین ما دختران طوری تربیت می‌شوند که همواره شخصیتی ساکت و غیر معترض داشته باشند و جامعه نیز به دلیل عرف‌های غلط و به بهانه حفظ آبرو بر تجاوزهایی که بر جسم و روح دختران می‌رود چشم فرو می‌بندد.

اختتامیه دومین جایزه سینمایی گفتمان انقلاب برگزار شد

در شب جایزه سینمایی گفتمان انقلاب اسلامی از هفت فیلم تقدیر شد و ققنوس بر شانه دو کارگردان نشست.

50 سینمایی‌نویس فیلم برگزیده فجر را انتخاب کردند

در این نظرسنجی که در بین پنجاه منتقد و سینمایی‌نویس و فعال رسانه‌ای سینمای ایران انجام شده است در نهایت سه فیلم «تنهای تنهای تنها» ساخته «احسان عبدی‌پور» (با 306 امتیاز)، «سربه مهر» ساخته «هادی مقدم‌دوست» (با 256 امتیاز) و «دربند» ساخته «پرویز شهبازی» (با 150 امتیاز) به عنوان سه فیلم برتر «جبهه رسانه‌ای سینمای انقلاب» انتخاب شدند.

رنگ هایی آشفته در «حوض نقاشی»

کارگردان با شیطنت‌های زیادی توانسته که به نظام و شیوه اداری آن نقد صریح وارد کند و و با استفاده از تک‌جملاتی که تمام مخاطبان می‌دانند گوینده آن کیست، نوعی نارضایتی از نظام جمهوری اسلامی را فریاد می‌زند.

ققنوس طلایی به چه کسی تعلق می‌گیرد؟

در این مراسم که با حضور تعدادی از دست اندرکاران سی و یکمین جشنواره فیلم فجر برگزار می شود، تندیس ققنوس طلایی به بهترین فیلم با محوریت گفتمان انقلاب اسلامی تعلق خواهد گرفت و از تعدادی فیلم های جشنواره نیز تقدیر خواهد شد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.