کاش که بر نمی گشتی…

در مورد فيلمنامه به عنوان اساس كار بعيد مي دانم فيلم اصلا فيلمنامه اي داشته باشد. جريان ساده و سطحي فيلم مي خواهد همان شعر خيام را كه “دوزخ شرري ز آه بيهوده ماست…” و در ابتدا و انتها روي ان تاكيد مي كند، در ذهن مخاطب تداعي كند و مروج نوعي الكي خوشي پوچ و بيهوده باشد

سر به مهر، بي ادعا

سر به مهر فيلمي است كه همان موضوع هميشگي يعني نماز را اين بار به زبان ديگر و از زاويه جديدي مطرح ميكند و اصلا شعار نمي‌دهد، فيلمي كه با پرداختن به دغدغه هاي جوان امروزي براي نزديك شدن و قرار با خداي خود در جامعه مدرن بسيار مورد توجه قرار گرفته است.

«تنهای تنهای تنها»، فیلم برتر از نگاه جنبش عدالتخواه دانشجویی

هیئت داوران جنبش عدالتخواه دانشجویی، فیلم «تنهای تنهای تنها» ساخته احسان عبدی را به عنوان فیلم برتر بخش تجلی اراده ملی جشنواره فیلم فجر انتخاب کرد.

ماجرای طلاهای «استرداد» جنجالی شد

بحث در مورد «استرداد» بهترین فیلم جشنواره فجر امسال بالا گرفته است.عده‌ای از تاریخ شناسان ادعای تاریخی فیلم در بازپس‌گیری غرامت ایران از روسیه در جریان جنگ جهانی دوم را زیر سوال برده‌اند.

جشنواره فمینیستی سی و یکم؟!

در سرزمین ما دختران طوری تربیت می‌شوند که همواره شخصیتی ساکت و غیر معترض داشته باشند و جامعه نیز به دلیل عرف‌های غلط و به بهانه حفظ آبرو بر تجاوزهایی که بر جسم و روح دختران می‌رود چشم فرو می‌بندد.

رنگ هایی آشفته در «حوض نقاشی»

کارگردان با شیطنت‌های زیادی توانسته که به نظام و شیوه اداری آن نقد صریح وارد کند و و با استفاده از تک‌جملاتی که تمام مخاطبان می‌دانند گوینده آن کیست، نوعی نارضایتی از نظام جمهوری اسلامی را فریاد می‌زند.

نامه آهنگران به ده‌نمکی برای فیلم «رسوایی»

وقتی که از سینما بیرون می‌آمدم حس عجیبی داشتم. فیلم «رسوایی» مرا به فکر وادار کرده بود. به فکر محاسبه نفس خویش افتاده بودم و پیش از آنکه به حسابم رسیدگی کنند. در این اندیشه بودم که آیا به کسی ظلم کرده‌ام؟ آیا آبروی کسی را به خطر انداخته‌ام؟ آیا پشت کسی حرف زده‌ام؟ آیا مرتکب گناه زشت تهمت شده‌ام؟ این دلشوره اما برایم ارزشمند بود چون مرا به حرکت و امید واداشت و مرا بیش از پیش مشتاق عاقبت بخیری می‌کرد.

پول؛ هنر و هنرمند نمی‌سازد

شهریار بحرانی با حضور در برنامه ققنوس یکی از ایرادات سینمای ایران را تفکر تزریق پول عنوان کرد و گفت: این‌ها هنر و هنرمند را نمی‌سازند. وقتی به امام گفته شد یک بیانیه‌ای بدهند برای هنرمندان امام بیانیه‌ای دادند که در رابطه با شهید بود.

نشریه «اسماء۲» منتشر شد

نشریه «اسماء۲» ضمیمه ماهنامه فرهنگی تحلیلی «سوره اندیشه»، ویژه جایزه سینمایی گفتمان انقلاب اسلامی، در ۱۱۲ صفحه منتشر شد. «اسماء۲» با آثار و گفتارهایی از اسماعیل بنی‌اردلان، علی مرادی، احمد پهلوانیان، سعید مستغاثی، محمدصادق کوشکی، سیدعلی‌اصغر تقوی و حمید می‌رخندان همراه است.

فرار به جلو با لبخندهای تلخ!

کسی که چهار سال سکان سینمای کشور را در دست داشته به درستی مهم‌ترین کاستی این سینما را در جشن سی و چهارسالگی انقلاب، ساخته نشدن آثاری درباره مبارزات مردم در دوره طاغوت و پیروزی انقلاب اسلامی در سال 57 عنوان می‌کند. اما سوال این است که شمقدری از این موضوع به چه کسی گله می‌کند؟

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.