ذخیره نظام

نگذارید پیشکسوتان جهاد و شهادت در پیچ و خم زندگی روزمره خود، به فراموشی سپرده شوند. امام خمینی(ره)

آیا آوینی نظریه پرداز سینماست؟

یامین پور می گوید: اگر آوینی را از عرصه‌ فرهنگ و سینمای انقلاب اسلامی حذف کنید، به لکنت می­ افتیم در مقابل هاشم زاده معتقد است: اگر تلاش کنیم از آوینی یک نظریه ­پرداز بسازیم، دچار اشتباه شده‌ایم.

سخنان صریح افخمی درباره‌ سینما و «روباه»

بهروز افخمی درباره شکست فیلمش در اکران نوروز گفت: فکر می‌کردم «روباه» فیلم پرفروشی شودریال نمی‌دانم چرا کسی نمی‌رود این فیلم را ببیند!

آوینی از آنچه خدا نمی‌پسندید منقطع بود

محمد رجبی در مراسم بزرگداشت شهید آوینی گفت: شهید آوینی، وجودی منقطع از خواستن هر آنچه که خدا نمی‌پسندید بود. شهریار زرشناس نیز در این مراسم گفت: آقا مرتضی متفکر دوران گذار و یک مجاهد بصیر بود.

شهید صیاد در «خدا می‌خواست زنده بمانی»

صبح زود رفتیم، آن جا که رسیدیم دیدیم رفت و آمد هست و انگار کسی زودتر از ما آمده. گفتیم یعنی کی می‌تواند باشد؟ «آقا» بودند؛ آقای خامنه‌ای! ما را که دیدند، گفتند: چند وقت است که از امیرم دور شده‌ام. دلم برایش تنگ شد.

از مستند «یزدان پرست» رونمایی می‌شود

مستند «یزدان پرست» که به شخصیت شهید یزدان‌پرست که همراه شهید آوینی به شهادت رسید در دانشگاه علم و صنعت و در سالگرد شهید آوینی رونمایی می‌شود.

شهید جهاد مغنیه عاشق کدام مداحی بود

او برای آخرین بار حدود ۲ ماه مانده به شروع ماه محرم به ایران آمده بود. یکی از دوستانش که می‌دانست من در فلان تاریخ در حرم خواهم بود هماهنگ کرده بود که همدیگر را ببینیم.

ماجرای تصاویر چهره‌های فرهنگی روی لباس

طراح تی‌شرت‌هایی که در اخیراً بحث‌برانگیز شده است، می‌گوید استقبال از تی‌شرت‌هایی با تصویر سردار سلیمانی بیشتر بوده و در روزهای اخیر 200 تی‌شرت با چهره او به فروش رفته است.

جانبازان شیمیایی آخرین اولویت سینما

مصطفی رزاق کریمی کارگردان مستند «خاطراتی برای تمام فصول» که تاکنون جوایز داخلی و خارجی زیادی گرفته است از آشنایی‌اش با جانبازان شیمیایی، وضعیت فعلی سینمای دفاع مقدس، جایگاه شهید آوینی، برخورد مسئولان با فیلمسازان جنگ و … می‌گوید.

«فرهاد» واسطه آشنایی آوینی با امام بود

مریم امینی درباره نحوه آشنایی شهید سیدمرتضی آوینی با امام خمینی (ره) گفت: اولین ارتباط آقا مرتضی با حضرت امام از طریق نواری بود که آقای فرهاد مهراد درباره شکست حکومت نظامی به ما دادند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.